Strona główna / Aktualności / I Zlot Aut Amerykańskich na Lizawce ACC

I Zlot Aut Amerykańskich na Lizawce ACC

I Zlot Aut Amerykańskich odbył się 29 kwietnia br. w poznańskiej Lizawce (restauracja zlokalizowana przy ul. Bałtyckiej 79), gdzie nie mogło nas zabraknąć.

Wydarzenie przyciągnęło wielu entuzjastów motoryzacji. Zobaczyć mogliśmy blisko 150 samochodów amerykańskich, auta po przeprowadzonym tuningu, odrestaurowane klasyki i auta współczesne. Pasjonaci mogli zaspokoić swoje motoryzacyjne pragnienia, a zwiedzający poszerzyć swoją wiedzę na temat historii samochodów amerykańskich, stanowiących główną atrakcję. Widać było, że właściciele „bryk” są dumni ze swoich pojazdów. Każdy z nich poświęcił się swojej pasji, wielokrotnie uczestniczył w tego typu zlotach i włożył mnóstwo pracy w przygotowanie ukochanego pojazdu (naprawy blacharsko-lakiernicze, mechaniczne), o nakładach finansowych nie wspominając. Organizatorzy imprezy zorganizowali nawet konkurs, w którym nagrodzono pucharami trzy najładniejsze auta wystawione na zlocie oraz to najstarsze, a także kierowcę, który pokonał najdłuższą trasę, zmierzając do miejsca docelowego.

W tym samym czasie, w punkcie „Drużyna szpiku” pobierano wymaz od osób, które chciałyby zostać dawcami szpiku. Jednocześnie była to więc również impreza o charakterze charytatywnym, podczas której zorganizowano licytację, a na zwycięzcę czekała nagroda – przejażdżka (jako pasażer) fascynującą Corvettą. Na scenie wystąpił zespół muzyczny – The Electric Cowboys. Nie zabrakło również stoisk z wybornym jedzeniem przygotowanym przez Ogólnopolską Ambasadę Dziczyzny. A wystawcy profesjonalnych narzędzi – z firmy King Tony Polska – tłumaczyli zainteresowanym jakich narzędzi należy używać przy wykonywaniu konkretnych napraw. Na miejscu zakupić można było także liczne pamiątki. Tak naprawdę wrażeń było mnóstwo.

Strategicznym partnerem imprezy był dealer samochodów Volkswagen Rzepecki Mroczkowski oraz współorganizatorzy zlotu Zbyszek pseudonim „Złoty” i Rafał zajmujący się renowacją aut w swoim warsztacie „American Classic Center” w Poznaniu, który pomógł przygotować na zlot m.in. takie samochody jak: Corvette, Cadillac, Lincoln (Pontiac niestety pozostał w trakcie naprawy). Organizatorom imprezy należą się gratulacje, chociażby za tak wspaniałą atmosferę! Mamy nadzieję, że kolejny zlot zgromadzi jeszcze więcej fanów tych i innych nietypowych pojazdów.

Pozdrawiam Sheriff Cordell

Zbigniew Henciel

Amerykański farmerski pickup    fot. Leszek Henciel
Piękny odrestaurowany klasyk godny uwagi fot. Zbigniew Henciel

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *