Strona główna / Aktualności / Dzisiaj oficjalnie otwarto ulicę Kościuszki

Dzisiaj oficjalnie otwarto ulicę Kościuszki

„Dziś, po przebudowie oddaję do użytku jeden z ważniejszych ciągów komunikacyjnych w naszym mieście, jakim jest ul. Kościuszki, charakteryzująca się dobowym natężeniem ruchu na poziomie 10 tys. pojazdów. To dotychczas największa inwestycja drogowa w Luboniu, dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład, Program Inwestycji Strategicznych, w ramach której na odcinku od ul. 11 Listopada do ul. Poniatowskiego wybudowaliśmy kanalizację deszczową, przebudowaliśmy przepust uliczny, wykonaliśmy remont całej nawierzchni wraz z wymianą krawężników oraz przebudowaliśmy trzy przystanki komunikacji publicznej obsługujące linie autobusowe relacji Luboń – Poznań, które w 2019 roku przewiozły blisko 1,2 mln pasażerów” – powiedziała Burmistrz Małgorzata Machalska.

Po przywróceniu ruchu na ul. Kościuszki będą kontynuowane prace związane z wymianą oznakowania pionowego oraz likwidacją dróg tymczasowych i boksów zbiórki odpadów.

„Zdaję sobie sprawę, że utrudnienia związane z przebudową ul. Kościuszki nie były łatwe, dlatego kieruję podziękowania w stronę Mieszkańców za ich wyrozumiałość i cierpliwość. Dziękuję Kom-Lub sp. z o.o. oraz Spółdzielni Mieszkaniowej „Lubonianka” za współpracę, a firmie KOMA MARIUSZ KOWALSKI za terminową realizację inwestycji – powiedziała Burmistrz Małgorzata Machalska.

Wartość inwestycji: 11  315 100,35 zł

Dofinansowanie do inwestycji: 9 241 215,29 zł (szerzej czytaj w majowym, papierowym wydaniu „GL”).

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

“Okres buntu raczej nie usprawiedliwia wandalizmu”

Niedzielnego wieczoru grupa młodych ludzi postanowiła spędzić czas w okolicach lubońskiej kawiarni Studio 44 w …

Przystanek Europa w Luboniu

1 z 8 Przystanków Europa z okazji XX. – lecia Polski w UE odbędzie się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *