Strona główna / Aktualności / A co to się dzieje? Wspólne „brudzenie się”

A co to się dzieje? Wspólne „brudzenie się”

Na początku czerwca ruszyły pierwsze w Luboniu zajęcia marki Sensoplastyka® – czyli plastyki z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Co ciekawe, organizatorki – Lucyna Ludwiczak i Dominika Gierdal zamiast do zamkniętej sali – zapraszają do przyjemnego ogrodu w Żabikowie. 

Dzieci poprzez doświadczanie sensoryczne uczą się komunikacji, podejmowania decyzji, budowania relacji, rozwiązywania konfliktów a także rozpoznawać swoje potrzeby i uczucia oraz jak je komunikować. Sensoplastyka® wspiera samodzielność, kreatywność i współpracę.

Każde spotkanie ma określoną tematykę. Do tej pory dzieci doświadczały sensorycznie: pory roku, morską przygodę i park Jurajski. Wszystkie produkty używane w trakcie zajęć są jadalne, dlatego nie ma ograniczeń wiekowych. Wspólnie bawiły się dzieci niespełna roczne oraz pięciolatki.

A co to się dzieje? zaprasza na zajęcia w wakacje co 2 tygodnie w soboty. Kolejne wspólne „brudzenie się” odbędzie się w sobotę, 8 lipca. Szczegóły na Facebook’u: https://www.facebook.com/acotosiedzieje 

(PAW)

Foto. Zb. A co to się dzieje?

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *