Strona główna / Aktualności / Spotkanie autorskie w Ośrodku Kultury

Spotkanie autorskie w Ośrodku Kultury

W środowy wieczór 7 września w Ośrodku Kultury w Luboniu odbyło się spotkanie autorskie z Edytą Kulczak, autorką tomiku poezji „www.john”.

Spotkanie było szczególne, ponieważ dotyczyło ukraińskiego tłumaczenia książki. Autorka tłumaczenia Olga Kis, niestety, nie mogła być obecna na spotkaniu z czytelnikami, jednak dało się wysłuchać wierszy w języku ukraińskim. Przeczytał je Jurij Wołoszyn, który uświetnił ten wieczór także grą na saksofonie. Spotkanie prowadził Przemysław Walkowiak.

Niespodziankę dla czytelników przygotowała młodzież z grupy teatralnej COKOLWIEK, działającej przy Zespole Szkół w Luboniu pod kierunkiem Aleksandry Kołcz i Przemysława Walkowiaka. Młodzi aktorzy zaprezentowali inscenizację na podstawie tekstów Edyty Kulczak.

Edyta Kulczak urodziła się we Włocławku, mieszka w Poznaniu. Jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje jako nauczyciel i wychowawca. 

Debiutowała w 2009 r. książką „Anioły nie zawsze są białe”. W roku 2014 wydała tomik poetycki „Kołysze się w tobie huśtawka”, a trzy lata później „www.john”. Jej utwory przetłumaczono na kilka języków. Wiersze prezentuje w wydawnictwach zbiorowych, antologiach, prasie literackiej, na portalach internetowych i w radiu. Wykorzystano je również w spektaklu słowno-muzycznym Macieja Wochowskiego „Pasja”, którego była współreżyserką i który w 2011 r. wystawiano w kilku poznańskich kościołach.

Edyta Kulczak recenzuje poezję w „Latarni Morskiej” i czasopismach literackich. Jest jurorką konkursów poetyckich oraz członkinią poznańskiego Klubu Literackiego „Dąbrówka”.

(red)

Foto. Zb. Ośrodka Kultury

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Sprzątanie brzegów Warty

X Sprzątanie Brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior w Polsce

20 kwietnia (sobota) o godz. 10 na Plaży Miejskiej przy ul. Rzecznej w Luboniu spotykamy …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *