Strona główna / Aktualności / 11. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości – ruszają zapisy!
11. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości – ruszają zapisy!

11. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości – ruszają zapisy!

Od 11-stek może w tym roku zakręcić się w głowie. 11 listopada o godz. 11.11 wystartuje z ulicy 11 Listopada w Luboniu 11. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości. Już w najbliższy piątek 11 sierpnia ruszają zapisy!

Impreza pod honorowym patronatem „ppłk Ludwika Misieka” – polskiego żołnierza – kaprala AK i dowódcy drużyny plutonu Kedywu podczas II wojny światowej, której organizatorem jest Ronin Running, odbędzie się tradycyjnie na dystansie 10 km.

„Ze względu na remonty w tym roku trasa będzie nieco zmieniona, ale jestem przekonany, że nadal będzie równie szybka i przyjemna. Każdego roku na trasie uczestników biegu dopingują kibice, których już teraz zapraszamy i mamy nadzieję, że ich nie zabraknie. To oni oprócz biegaczy tworzą niesamowitą atmosferę tego wyjątkowego święta” – Adam Chudzicki, Organizator biegu.

W tegorocznej edycji biegu zaplanowany jest start 1111 uczestników, a wpisowe w pierwszym terminie (11 sierpnia-1 października) wynosi 65 zł. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy zawierający: odlewany medal za ukończenie biegu, rogal świętomarciński oraz butelkę wody mineralnej, posiłek regeneracyjny po biegu, dla wszystkich kobiet na mecie – kwiat w kolorze czerwonym. Na uczestników czekać będą tradycyjnie: strefy kibica, zespoły muzyczne, czerwony dywan i wiele akcentów patriotycznych.

W trakcie tegorocznej edycji nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, biegacz i biegaczka z flagą, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku. Wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 14 kategoriach wiekowych.

Dodatkowo tradycyjnie już odbędzie się konkurs dla lubońskich szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Kibicowania”, który polega na dopingowaniu uczestników biegu w specjalnie wytyczonych strefach kibica.

Pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników. Podczas ostatniej edycji biegu przed startem niemal 900 uczestników zaśpiewało cztery zwrotki polskiego hymnu. Najszybszy na 10-kilometrowej trasie był Paweł Tarasiuk, który bieg ukończył z wynikiem 32:44. Drugi do mety dotarł Grzegorz Michalak (33:21), a trzeci Marcin Fehlau (33:35). Wśród kobiet jako pierwsza linię mety przekroczyła Monika Brzozowska (35:40). Za nią przybiegły m.in. Sylwia Wasielewska (39:09) i Paulina Czaja (39:24).

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia udostępniono na stronie internetowej www.lubonskibiegniepodleglosci.eu, a zapisów na bieg można dokonać na stronie https://zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/lbn2023

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Luboń.
Sponsorzy i partnerzy: Biofarm, U Stefana Hurtownia Dodatków Krawieckich, Szkoła Językowa Salamanca, SPAR Luboń, Tovago, KOM-LUB Luboń, Piekarnia-Cukiernia RAWA, LOSiR.
Patroni medialni: Gazeta Lubońska

Maciej Młodzik

Fotografie: W ubiegłorocznym Lubońskim Biegu Niepodległości wzięło udział blisko 900 uczestników fot. Anna Strojna

11. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości – ruszają zapisy! 11. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości – ruszają zapisy! 11. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości – ruszają zapisy! 11. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości – ruszają zapisy!

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Spotkanie autorskie z ambasadorem

W piątkowy wieczór, 23 lutego 2024 r. w gościnnych murach Ośrodka Kultury w Luboniu odbyło się spotkanie …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *