Strona główna / Aktualności / Opieka dla dzieci do lat trzech

Opieka dla dzieci do lat trzech

Na terenie Metropolii Poznań działa 30 punktów opieki dla dzieci do lat trzech, z których mogą skorzystać niepracujący rodzice. Jeden z punktów działa w Zucholandii w Luboniu. 

Miejsca w punktach opieki czekają na dzieci, których opiekunowie chcą wrócić na rynek pracy. Wystarczy, że jedno z rodziców obecnie nie pracuje (nie jest konieczny status osoby bezrobotnej zgłoszonej do urzędu pracy) i chce to zmienić. Pomaga w tym projekt „Wracamy na rynek pracy – aktywizacja zawodowa osób powracających lub wchodzących na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem do lat trzech” realizowany przez Metropolię Poznań.

Stowarzyszenie Metropolia Poznań zaprasza do udziału w projekcie niepracujących rodziców dzieci do lat trzech. Zgłoszenia przyjmowane są na adres mailowy biuro@projekt-opiekunki.pl. Informacje można uzyskać także pod numerem telefonu 786 102 024. Szczegóły projektu zostały zebrane na stronie internetowej projekt-opiekunki.pl.

Punkt opieki dla dzieci do lat trzech działa w funkcjonującej od ośmiu lat Zucholandii przy ul. Karłowicza 39 (tel. 536 996 926, e-mail: biuro@zucholandia.pl), gdzie w ramach unijnego projektu przygotowano 45 miejsc dla najmłodszych dzieci z Metropolii Poznań.

(PAW)

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Podsumowanie działań referatu profilaktyki Straży Miejskiej w Luboniu

„Jesteśmy i działamy dla was” to zadanie, które realizujemy już od ponad czterech lat, mając …

Wędrowanie z plecakiem pełnym dobra

Życie prowadzi każdego z nas różnymi ścieżkami. Lubonianin Paweł Zaremba postanowił swoją życiową wędrówkę połączyć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *