Nowa Dacia Jogger

Stary Browar - wyprzedaże najlepszych marek


Berdychowski Volkswagen -  id5

Strona główna / Aktualności / Nowe karetki w Luboniu

Nowe karetki w Luboniu

Nowe karetki w Luboniu

W marcu tego roku doszło do wymiany dwóch wysłużonych już karetek na nowe. Pojazdy zostały zakupione dzięki wsparciu Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Karetki są wyposażone w sprzęt niezbędny do ratowania życia – informuje Robert Jadek , ratownik, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. – W każdej z nich znalazły się nosze z transporterem, defibrylator, respirator transportowy, a także przenośny ssak elektryczny oraz urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS.

LUCAS to łatwe w użytkowaniu urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, wykorzystywane przez ratowników medycznych, sanitariuszy, lekarzy i pielęgniarki jako pomoc w utrzymywaniu skutecznych i nieprzerywanych uciśnięć klatki piersiowej u pacjentów, u których doszło do zatrzymania akcji serca.

Nowoczesny sprzęt z pewnością poprawi standard bezpieczeństwa w naszym mieście. Musimy pamiętać, że kluczowym aspektem są też ludzie- odpowiednio przeszkolenie ratownicy medyczni, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo. To właśnie oni przy użyciu nowoczesnego sprzętu zapewniają wysoki standard bezpieczeństwa w naszym mieście.

 

 

Zdjęcia nowych karetek :

 

 

Maciej Splisgart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.