Strona główna / Aktualności / Niestrzeżony parking przy SP5 – list od Czytelnika

Niestrzeżony parking przy SP5 – list od Czytelnika

„Mieszkańcom ulicy Długiej, w okresie trwającego remontu drogi, Miasto pozwoliło korzystać z parkingu przy SP5. Niestety jest on niestrzeżony i dlatego dochodzi tutaj do częstych kradzieży (do tej pory skradziono już katalizator o wartości kilkuset złotych i uszkodzono klapkę wlewu paliwa). Na właścicieli aut padł blady strach. Zapowiada się, że remont ulicy potrwa do jesieni, a złodzieje upatrzyli sobie to miejsce, licząc na łatwy zarobek. Niestety trudno złapać winnego. Nikt nie zgłasza nawet poniesionych przez siebie strat na policję, nie wierząc do końca w możliwość odzyskania utraconego dobra. Do uciążliwości związanych zatem z dotarciem do posesji dochodzi jeszcze troska o mienie. Może policja zwiększyłaby częstotliwość patroli w okolicach parkingu?” – czytamy w liście nadesłanym przez Czytelnika.

(List otrzymaliśmy w połowie marca, imię i nazwisko autora pozostaje do wiadomości redakcji)

 

Niestety, nie tylko w naszym mieście większość parkingów niestrzeżonych nie jest objętych monitoringiem. Często dochodzi do kradzieży zaparkowanych tam samochodów, ich części, także uszkodzeń. Informujemy o tym w naszej comiesięcznej Kronice Policyjnej. Oczywiście temat zasygnalizowany przez Czytelnika podjęliśmy. W tym celu o przypadkach kradzieży katalizatora, uszkodzonej klapki wlewu paliwa powiadomiliśmy Komisariat Policji. Lubońscy stróże prawa nie wiedzieli o przypadkach zasygnalizowanych nam przez autora listu, ponieważ nikt im tego nie zgłaszał. Nie mogli więc interweniować i wyjaśniać podnoszonych w liście zdarzeń.

 

Informujemy, że we wszelkich sprawach związanych z bezpieczeństwem i porządkiem można się zgłaszać do dzielnicowych, którzy są policjantami pierwszego kontaktu. Dzielnicowym dla rejonu, w którym mieszkańcy ul. Długiej parkują samochody jest sierż. sztab. Mateusz Tuzimski, tel. 47 771 49 28, kom. 519 064 529, e-mail: dzielnicowy.lubon1@po.policja.gov.pl (co roku na naszych łamach publikujemy mapę rejonów Lubonia i kontakty do dzielnicowych policjantów w nich pracujących). Pamiętajmy, że im szybciej powiadomimy policję o niepokojących zdarzeniach związanych z naszym bezpieczeństwem, tym lepiej, tym większe szanse na wykrycie sprawców przestępstw, czy wykroczeń.

Ponadto dzielnicowi zachęcają lubonian do korzystania z aplikacji Moja Komenda (wystarczy jedynie wpisać: Luboń, nazwę ulicy i numer domu), która ułatwia z nimi kontakt. Można też  korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której można wskazać miejsce zagrożone, zamieścić opis i zdjęcie.

redakcja „GL”

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych

Dnia 1 czerwca (sobota) na zalewie „Kocie Doły” w Luboniu, Zarząd Koła PZW „Lubonianka” organizuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *