Strona główna / Aktualności / Złoci, szmaragdowi, diamentowi i żelaźni

Złoci, szmaragdowi, diamentowi i żelaźni

Wspaniałe jubileusze lubońskich małżeństw 2022

 

Do Szanownych Jubilatów

Sympatią darzyłem niejedną dziewczynę,

Niejedną sympatię opatrzyłem rymem.

Lecz gdy pieśń mam na cześć miłości zanucić,

Problem mam, bo nie znam i muszę się trudzić.

 

Wy jesteście w sytuacji stokroć korzystniejszej.

Wy sycicie się widokiem miłości piękniejszej.

Wasza miłość spróbowana, jak skarb w piecu wrzącym.

Ja się błąkam sam jak palec z sercem gorącym.

 

Jeśli młodość najpiękniejsza, to ja jej dziękuję.

Dobrze, żeście ją już przeszli, to zasugeruję.

Wy jesteście kochanymi przez przeszło pół wieku.

Wielkie piękno – że tak kocha – musi być w człowieku.

Bartłomiej Biderman

 

W środę, 6 lipca w sali bankietowej hotelu MAX przy ul. Kościuszki odbyła się kolejna uroczystość, podczas której nasze miasto uczciło małżeństwa z pięćdziesięcioletnim i dłuższym stażem.

Honory gospodarza uroczystego spotkania tradycyjnie pełnił kierownik USC – Cezary Biderman, który na wstępie powitał wszystkich uczestników uroczystości, zwłaszcza dostojnych jubilatów. Życzył im również kolejnych lat w zdrowiu i radości życia oraz doczekania następnych jubileuszy. Przed wręczeniem medali (przyznaje je Prezydent RP na wniosek wojewody) i okolicznościowych dyplomów, burmistrz Małgorzata Machalska nie ukrywała, że przypięcie w imieniu Prezydenta RP, pracowników Urzędu Miasta i własnym okolicznościowych medali i dyplomów jest ogromnym zaszczytem dla władz naszego miasta. Kierując do jubilatów ciepłe słowa powiedziała m.in.: „Dzisiaj jest ten moment żebyście wy panie spojrzały na swoich mężów, a wy panowie na swoje żony i podziękowali im, że są… Jesteście Państwo dla nas wzorem. Dajecie nam przykład, dajecie przykład waszym rodzinom i tego wam gratuluję. Życzę żebyście mieli dużo siły w sobie, żebyście tym wzorem mogli być… Moim marzeniem jest tu kiedyś przyjść z moim mężem i słuchać takich słów od Burmistrza Miasta Luboń. To jest moje wielkie marzenie…”. Z kolei zastępca przewodniczącej Rady Miasta Luboń – Paweł Krzyżostaniak zwracając się do świętujących małżeństw wyraził radość, że widzi wśród nich znajome twarze i życzył jubilatom kolejnych okrągłych rocznic i jubileuszy.

Po uhonorowaniu złotych par odznaczeniami (szmaragdowe pary otrzymały je pięć lat temu, diamentowe 10 lat temu, a żelazne 15 lat temu, teraz wręczono im pamiątkowe dyplomy, róże i upominki), uczestnicy uroczystości usiedli przy kawie i łakociach. Była to wspaniała, wzajemna integracja. Jubilaci, zgodnie podkreślali, że były to dla nich wzniosłe i przyjemne chwile, które na zawsze zachowają w swoich sercach i pamięci. Niektórzy umawiali się już na następne okrągłe jubileusze za pięć lat.

Szanownym Jubilatom gratulujemy z serca i życzymy wielu jeszcze razem spędzonych w zdrowiu i szczęściu lat.

PAW

 

Lista jubilatów

19 par – złotych jubilatów odznaczonych „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”:

Danuta i Andrzej Edward Budni, Danuta Maria i Adam Mieczysław Czerkasowie, Aleksandra Maria i Stanisław Kazimierz Grelusowie, Maria i Józef Hamrolowie, Irena Józefa i Włodzimierz Tadeusz Kondrzyccy, Wanda Maria i Stanisław Wacław Królowie, Halina Władysława i Henryk Kubiakowie, Halina Anna i Marek Józef Ludwiczakowie, Barbara i Piotr Jan Łakomi, Janina Maria i Zygmunt Waldemar Łoszykowie, Małgorzata Wanda i Franciszek Andrzej Mandotowie, Irena Maria i Roman Matuszakowie, Alina Maria i Witold Jan Nawrotowie, Mieczysława i Edmund Stanisław Nowakowie, Kinga i Jerzy Kazimierz Nowakowie, Natalia Maria i Bogdan Kazimierz Pniewscy, Urszula i Zbigniew Przymusińscy, Kazimiera i Henryk Szóstakowie, Wanda Halina i Marian Wasielewscy.

 

Pary uhonorowane dyplomami (11):

za 55-lecie pożycia małżeńskiego (Szmaragdowe Gody) – Krystyna Bogumiła i Czesław Kazimierz Baranowscy; za 60-lecie pożycia małżeńskiego (Diamentowe Gody) – Marianna Czesława i Jan Andrzej Frankowie, Bożena Kazimiera i Franciszek Jerzy Jędrzejewscy, Lidia Kazimiera i Mieczysław Wacław Kananowiczowie, Kazimiera Zdzisława i Stanisław Kostrzewscy, Bożena Kazimiera i Henryk Matuszakowie, Krystyna Maria Ziętek-Pilarczyk i Jerzy Pilarczyk, Wanda i Stefan Pęczyńscy, Regina i Kazimierz Stankowscy, Bogusława Kazimiera i Czesław Kazimierz Szafczykowie; za 67-lecie pożycia małżeńskiego (Żelaźni Małżonkowie) – Longina i Piotr Krawczykowie.

W sali bankietowej hotelu MAX odbyła się uroczystość, podczas której nasze miasto uczciło małżeństwa z pięćdziesięcioletnim i dłuższym stażem
fot. Paweł Wolniewicz
Uczestnicy uroczystości wspaniale się integrowali przy kawie i łakociach
fot. Paweł Wolniewicz
Uczestnicy uroczystości wspaniale się integrowali przy kawie i łakociach
fot. Paweł Wolniewicz
Najdłuższym spośród jubilatów stażem małżeńskim (67 lat) mogli się poszczycić Żelaźni Małżonkowie – Longina i Piotr Krawczykowie
fot. Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Uczestnicy jednej z poprzednich edycji biegu fot. Anna Strojna

Bieg Tropem Wilczym

W niedzielę, 3 marca w Lasku Majońskim przy ul. Armii Poznań 51 B Stowarzyszenie Odra-Niemen …

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *