Strona główna / Aktualności / Kolejna wystawa Fundacji Kultura Trakcja

Kolejna wystawa Fundacji Kultura Trakcja

2022 rok należy do kobiet. Matronatem objęły go postaci, które mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury, pedagogiki i himalaizmu. Zgodnie z decyzją Sejmu rok 2022 jest rokiem Marii Konopnickiej – jednej z najwybitniejszych pisarek w historii literatury polskiej, Wandy Rutkiewicz – jednej z najwybitniejszych himalaistek świata, oraz Marii Grzegorzewskiej – wybitnej twórczyni pedagogiki specjalnej w Polsce.

W niedzielę, 15 maja na pl. E. Bojanowskiego w Luboniu pojawi się wystawa poświęcona tym trzem kobietom, którą objęliśmy medialnym patronatem. „Chcemy, aby mieszkańcy naszego miasta i okolic mogli przypomnieć sobie ich wybitne osiągnięcia i przekonać się, że ich wybór na matronki 2022 roku był trafną decyzją” – powiedziała Agnieszka Krupieńczyk, z Fundacji Kultura Trakcja – organizatora wystawy. „Szczególnie cieszy nas wybór Wandy Rutkiewicz, ponieważ same kochamy góry i podziwiamy kobiety, które wiedzą, że ich miejsce jest na szczycie” – dodała Iwona Stefańska.

Pod koniec czerwca wystawa pojawi się na Wzgórzu Papieskim, na początku września przed Ośrodkiem Kultury, a w październiku na placu przy ul. Wschodniej. Jest współfinansowana z budżetu Miasta Luboń.

(PAW)

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Dni Gminy Mosina 2024

Dni Mosiny, odbędą się w terminie od 24 do 26 maja 2024. Mosina przygotowała dla …

Lubońska Amatorska Liga Siatkówki - mecz

Zakończenie XVII sezonu Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

XVII sezon Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki 2023/24 za nami. I to kolejny rekordowy: – 56 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *