Strona główna / Aktualności / Event w firmie Niedźwiedź-Lock

Event w firmie Niedźwiedź-Lock

W stajni motoryzacyjnej funkcjonującej od 41 lat lubońskiej rodzinnej firmy Niedźwiedź-Lock zbudowano samochód Lamborghini Urus w pakiecie Novitec Group.

Głównym moim celem jest ciągły rozwój firmy i stałe doskonalenie jej działalności – mawiał śp. Zygmunt Niedźwiedź – zmarły przed dziewięciu laty prekursor i wynalazca mechanicznych blokad samochodowych oraz właściciel firmy Niedźwiedź-Lock, która od lat 90. jest światowym producentem tych zabezpieczeń. Obecnie razem z Prezesem Krzysztofem Mizera współzarządzają firmą Regina Niedźwiedź i odpowiadający za sprzedaż i marketing – Maciej Wieczorek, co utrwala rodzinny jej charakter.

Podczas sobotniego wydarzenia, 24 września, w obecności ponad stu zaproszonych gości, wśród których byli: klienci, znajomi oraz pasjonaci motoryzacji, w stajni motoryzacyjnej „Niedźwiedzia” o powierzchni 1 000 m2 zaprezentowano samochód marki Lamborghini Urus. Goście mieli do dyspozycji również dwa symulatory jazdy, dzięki którym mogli sprawdzić swoje umiejętności, food track oraz sklep z modelami samochodowymi. Warto wspomnieć, że jednym z gości była zaprzyjaźniona z lubońską firmą Katarzyna Sakowska – koordynator szkoleń w Akademii Toru Poznań, działającej w ramach Automobilklubu Wielkopolskiego i wykorzystującej infrastrukturę Toru Poznań, aby wpływać na rozwój umiejętności kierowców i podnosić świadomość użytkowników dróg, co się przekłada na ich bezpieczeństwo. Pani Katarzyna jest również koordynatorem szkoleń w związanej ze sportem samochodowym organizacji Sport Drive. Ponadto na firmowym parkingu można było podziwiać około 50 samochodów gości (m.in. marki: Volvo, Ferrari, Audi, Mercedes, Porsche, Volkswagen, BMW, Lancia).

„Zajmujemy się kompleksowym serwisem samochodów osobowych i dostawczych – od wymiany klocków hamulcowych, przez podnoszenie mocy (chip tuning), aż po kompleksowe remonty silników samochodowych. Motywem przewodnim zorganizowania pierwszego eventu było zaprezentowanie zbudowanego przez naszą firmę samochodu Lamborghini Urus: rok produkcji 2020 silnik: 4.0 V8, 650 KM, 850 Nm. Wykonaliśmy w nim chip tuning – czyli podniesienie mocy i auto obecnie ma 720 KM i 950 Nm. Wyposażyliśmy je w pakiet od firmy Novitec Group, na który składały się: dokładki poszerzające je o 12 cm, przedni splitter, tylny dyfuzor oraz 23-calowe felgi i moduł obniżający zawieszenie o 25 mm” – powiedział Dyrektor Handlowy Niedźwiedź-Lock Maciej Wieczorek. Stare samochody są tu wyposażane w nowe technologie za sprawą doświadczonych pracowników firmy, która pomimo trudnych czasów dla branży motoryzacyjnej, systematycznie się rozwija. Następnym projektem jest odrestaurowanie Forda Mustanga Coupe z 1967 roku, który zostanie poddany kompleksowej renowacji. Jego celem jest przywrócenie oryginalnego wyglądu pojazdu i nadanie mu kolekcjonerskiego stanu – kompletny matching numbers. Zakres prac, jaki zostanie wykonany w firmie Niedźwiedź-Lock, to przede wszystkim kompletny remont silnika, remont skrzyni biegów, renowacja karoserii i wnętrza. Kolejnym projektem jest renowacja i odrestaurowanie samochodu marki Lancia Delta z 1989 r. Planowane modyfikacje dla Lancii Delta, jakie zostaną wykonane w firmie Niedźwiedź-Lock, to remont silnika i skrzyni biegów, montaż zawieszenia gwintowanego KW, instalacja systemu komunikacji CAN i sterownika ECU Master z wyborem trybu oraz kompleksowe odnowienie wnętrza pojazdu.

„Oferujemy serwis samochodowy do wszystkich typów pojazdów, specjalizujemy się m. in. w przeprowadzaniu kapitalnych remontów silników i renowacyjnej obróbce samochodów. W niedalekiej przyszłości planujemy wejść również na rynek remontów i przeglądów małych silników samolotowych. Następne eventy będziemy organizowali dla większego grona przyjaciół i sympatyków motoryzacji na Torze Poznań” – powiedział stawiający na ciągły, ekspansywny rozwój firmy Prezes Zarządu – Krzysztof Mizera.

(PAW)

Rodzinnie przed zasłoniętym jeszcze bohaterem wydarzenia – zbudowanym w serwisie Niedźwiedź-Lock przy ul. Przemysłowej Lamborghini Urus. Od lewej: Maciej Wieczorek z żoną – Aleksandrą Wieczorek, Regina Niedźwiedź, Krzysztof Mizera z żoną – Agatą Mizera oraz synami Kubą i Filipem
fot. Paweł Wolniewicz
Zarząd firmy Niedźwiedź-Lock. Od lewej: Krzysztof Mizera, Regina Niedźwiedź i Maciej Wieczorek. Z prawej widoczny Ford Mustang Coupe z 1967 roku, który wkrótce zostanie poddany kompleksowej renowacji i odrestaurowaniu
fot. Paweł Wolniewicz
Moment, w którym Krzysztof Mizera uroczyście odsłonił i zaprezentował zaproszonym gościom bohatera wydarzenia
fot. Paweł Wolniewicz
Zbudowany w stajni motoryzacyjnej firmy Niedźwiedź-Lock Lamborghini Urus w całej krasie
fot. Paweł Wolniewicz
Zaprzyjaźniona z firmą Niedźwiedź-Lock Katarzyna Sakowska nie ukrywała, że jest pod wrażeniem eventu i prezentowanych samochodów
fot. Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Z życia Biblioteki Miejskiej

Zanikający Luboń – Gospodarstwo w Lasku

Na skutek ciągle postępującej urbanizacji w naszym mieście nie ma już wielu takich uroczych miejsc …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *