Strona główna / Aktualności / Europę zalewa fala Omikrona

Europę zalewa fala Omikrona

Za nami kolejny rok zmagań z pandemią, która pochłania wiele ofiar. A na horyzoncie pojawia się już następna jej fala. Czy Służba Zdrowia jest w stanie to wytrzymać? Medycy twierdzą, że niezależnie od wariantu mutacji koronawirusa jedynym wyjściem jest szczepienie się.

Na naszym podwórku

W Luboniu odnotowano 132 aktywne przypadki koronawirusa (izolacja), 313 osoby objęte kwarantanną (stan na dzień 30 grudnia).

W naszym mieście funkcjonują cztery punkty szczepień przeciw Covid-19: w Przychodni Lekarza Rodzinnego Luboń-Żabikowo, mieszczącej się przy ul. Poniatowskiego 20 (tel. 61 810 48 31), w Centrum Medycznym Med-Lux przy ul. Żeromskiego 1 (tel. 61 813 92 23), Powszechny, w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Sikorskiego 3, w którym    uruchomiono również metropolitalny punkt szczepień przeciw grypie (tel. 699 712 545) oraz w aptece Dbam o Zdrowie (DOZ) przy ul. Sobieskiego 55A (tel. 606 270 461).

Miejmy świadomość, że wirus zagości u nas na dłużej, a szczepionki same nie zakończą pandemii. Dlatego też: zachowajmy stosowny dystans fizyczny, unikajmy tłumów, wietrzmy pomieszczenia. Po prostu bądźmy ostrożni i dbajmy o siebie, aby zmniejszyć ryzyko. Zarażajmy się wyłącznie pozytywną energią.

(PAW)

 

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Powiew zimy

W ostatni weekend listopada w naszym mieście powiało zimą.

Jubileusz firmy Balony Luboń. Konkurs dla Czytelników GL.

Już od 10 lat państwo Marzena i Arkadiusz z powodzeniem prowadzą firmę Balony Luboń przy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *