Strona główna / Aktualności / „Bieg York z Furą Szczęścia”

„Bieg York z Furą Szczęścia”

 W sobotę 18 czerwca na Wzgórzu Papieskim w Luboniu odbyło się charytatywne wydarzenie o nazwie „Bieg York z Furą Szczęścia”, w którym wzięło udział około 150 osób.

Organizatorami wydarzenia byli studenci IV roku na kierunku Zarządzanie, specjalności Komunikacja w Biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Nasza inicjatywa „Fura Szczęścia” „jechała” już po raz jedenasty. Co roku studenci pomagają innemu, wybranemu przez siebie podmiotowi. W tym roku wspieraliśmy Stowarzyszenie Osób i Rodzin na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Zrozumieć i Pomóc”. Celem była pomoc w wyposażeniu Mieszkania Chronionego, czyli miejsca, które stanie się bezpieczną przystanią dla osób zmagających się z trudnościami natury psychicznej. W ramach tegorocznej akcji studenci zorganizowali Pubquiz, turniej w Fife, wykład otwarty dot. zdrowia psychicznego, galę wraz z licytacją oraz sobotni festyn.

W ramach festynu odbyły się dwa biegi oraz marsz Nordic Walking. Poza biegiem dorosłych (dystans 3 km), dzieci (350 m) oraz marszem (3 km) uczestnicy mogli wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych przez harcerzy ze Szczepu ZHP Żabikowo im. hm. Kazimierza Grendy oraz studentów UEP, takich jak malowanie twarzy, rysowanie kredą czy rzuty do celu. Warto podkreślić, że bieg dla dorosłych rozpoczęła polska olimpijka i wielokrotna medalistka wielu imprez sportowych Patrycja Wyciszkiewicz. W tak gorącą sobotę sporym zainteresowaniem cieszyły się także Lody Rzemieślnicze „Pasjonata” oraz przyjazd Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubonia. Strażacy bardzo chętnie pokazywali najmłodszym uczestnikom swój wóz i jego możliwości, a dzieci największa frajdę miały z polewania wodą innych uczestników. Podczas całego wydarzenia nad zdrowiem uczestników czuwali ratownicy medyczni z Patria Medica. Wydarzenie zakończyło się o godz. 14.

Poniżej prezentujemy nazwiska zwycięzców oraz uzyskany przez nich czas:

Dorośli:

  1. Dawid Dąbrowski (11:33)
  2. Maksymilian Zieliński (11:35)
  3. Zygmunt Waśkowski (11:51)

Dzieci do 12 lat:

  1. Mateusz Kuczyński (1:09)
  2. Antoni Malinowski (1:29)
  3. Marta Bogacz (1:31)

Nordic Walking (czas nie był mierzony):

  1. Agnieszka Drzewiecka
  2. Anna Matuszczak
  3. Izabela Budziszewska

Szczególne podziękowania dla sponsorów naszego wydarzenia  –  Firmie „York”, Lodom Rzemieślniczym „Pasjonata”, Centrum Wspinaczkowemu „Climbing Spot” oraz Pizzerii „Na Łazarskim Cieście”.

Organizatorzy

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Bezpłatna mammografia 

Profesjonalni elektroradiolodzy, nowoczesny sprzęt cyfrowy i komfortowe mammobusy już od czerwca będą dostępne dla pań …

70-lecie Miasta Luboń – fotorelacja

W sobotę  22 czerwca na ogrodzie Dziennego Domu „Senior-Wigor” świętowaliśmy siedemdziesiąte urodziny miasta. Pełna relacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *