Strona główna / Aktualności / Wszystkich Świętych – organizacja ruchu i dojazd komunikacją miejską

Wszystkich Świętych – organizacja ruchu i dojazd komunikacją miejską

Tymczasowa organizacja ruchu

Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych, w terminie od 31 października do 1 listopada 2021 r. w rejonie cmentarza parafialnego w Luboniu zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu.

W ciągu ulic: Cmentarna (od Poniatowskiego) – Opłotki – Traugutta (do 11 listopada) oraz Drzymały (od Opłotki) – Galla Anonima – Boczna (do 11 listopada) będzie odbywał się ruch jednokierunkowy. Wokół cmentarza zostaną wyznaczone miejsca parkingowe dla odwiedzających groby.

Rafał Wojtyniak

– drogi asfaltowe oznaczone na czarno, gruntowe na szaro, jednokierunkowe – strzałkami
– miejsca parkingowe oznaczone na niebiesko
rys. Rafał Wojtyniak (na podstawie danych UML)

 

Dojazd komunikacją miejską

  • Wybierając się na Lubońskie Cmentarze zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej.
  • Na Cmentarz Komunalny dotrzemy liniami nr 602, 603, 651 oraz 690 wysiadając lub wsiadając na przystanku Luboń Park Siewcy.
  • Na Cmentarz Parafialny w Żabikowie dotrzemy liniami nr 610, 611, 690 oraz 702 wysiadając lub wsiadając na przystanku Luboń Żabikowo.
  • 10 oraz 1.11 linia nr 611 – ze względu na organizację ruchu na ul. Cmentarnej w Luboniu autobusy nie będą wjeżdżały na przystanek Sycowska Centrum Handlowe.
  • 11 linia nr 690 – mając na uwadze dojazd mieszkańców Lubonia do cmentarza w Żabikowie, w dniu 1 listopada autobusy będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni robocze z następującą zmianą: nie będzie realizowany kurs o godzinie 13:15 z pętli Łęczyca/Dworcowa. Nie będą realizowane wjazdy na przystanek Sycowska Centrum Handlowe.
  • Pozostałe linie autobusowe będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w niedziele i święta.
  • Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej organizowanej w ramach ZTM znajdują się na stronie: https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/jak-dojechac-na-cmentarz-sprawdz-jak-bedzie-funkcjonowac-transport-publiczny-w-dniach-od-23-pazdziernika-do-2-listopada

UML

Rafał Wojtyniak

Sprawdź również

Otwarcie Plaży Miejskiej w Luboniu

Miasto Luboń wraz z Biblioteką Miejską w Luboniu zapraszają wszystkich młodszych i starszych na otwarcie …

Luboński Budżet Obywatelski

1 czerwca tego roku wystartowała kolejna edycja Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy naszego miasta na zgłoszenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *