Strona główna / Aktualności / Ubezpieczenie laptopa – co obejmuje i ile kosztuje?
Kobieta pracująca na laptopie
Kobieta pracująca na laptopie

Ubezpieczenie laptopa – co obejmuje i ile kosztuje?

Laptop to obecnie jedno z podstawowych narzędzi, które jest wykorzystywane zarówno do nauki i do pracy. Często jest także nośnikiem wielu cennych informacji oraz plików. W rezultacie uszkodzenie go, zalanie czy kradzież mogłyby być bardzo dotkliwe zarówno finansowo, jak i emocjonalnie. Jeśli nie wyobrażasz sobie utraty swojego urządzenia, pomyśl o dobrym ubezpieczeniu. Dowiedz się więcej!

Ochrona swojego mienia jest niezwykle ważna. Jednak zazwyczaj ubezpieczenie wykupuje się wyłącznie na wyposażenie domu. Niewiele osób myśli o tym, żeby wykupić polisę także na sprzęt, którego używa na co dzień, ponieważ uważa, że gwarancja udzielona przez producenta wystarczy. Jednak może się okazać, że firma nie zapewnia takiej ochrony, jakiej potrzebujesz. Dlatego warto rozważyć zakup indywidualnego ubezpieczenia laptopa.

Jak można ubezpieczyć laptopa?

Na rynku nie ma dostępnej specjalnej oferty, która jest przeznaczona wyłącznie do ochrony urządzeń elektronicznych. Jednak nie oznacza to, że nie można ubezpieczyć sprzętu, który wykorzystuje się do pracy i nauki. Oto trzy sposoby zakupu polisy na laptopa

Przedłużenie gwarancji w sklepie podczas zakupu urządzenia

– Standardowa gwarancja wynosi 2 lata i zapewnia darmową pomoc, jeśli sprzęt ulegnie awarii nie z winy użytkownika. Klient może ubiegać się o naprawę urządzenia lub zwrot części albo całej kwoty. Jednak większość laptopów działa dłużej niż przez 2 lata. Dlatego dobrym pomysłem jest przedłużenie gwarancji o 5 lat. Wtedy koszt np. naprawy laptopa pokrywa ubezpieczyciel – wskazuje specjalista z serwisu https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl .

Jednocześnie warto pamiętać, że przedłużyć gwarancję można tylko podczas zakupu urządzenia. Po odejściu od kasy nie ma możliwości zakupu dodatkowej ochrony, dlatego warto dobrze się zastanowić przed podjęciem decyzji.

Ubezpieczenie mieszkaniowe

Polisa mieszkaniowa to oferta skierowana dla osób prywatnych, które pragną zabezpieczyć swoje mienie w domu np. przed zalaniem i kradzieżą. W ramach ubezpieczenia można także otrzymać pomoc w przypadku przepięcia lub awarii sieci elektrycznej, a przez to uszkodzenia urządzenia.

Co więcej, można również wykupić rozszerzenie, które pozwala chronić laptopa nawet poza domem. To świetne rozwiązanie, jeśli używasz sprzętu np. do nauki w szkole lub na uczelni.

Polisa firmowa

Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą i wykorzystują laptopa do pracy, powinny rozważyć zakup ubezpieczenia dla przedsiębiorców. Dzięki temu można otrzymać rekompensatę po uszkodzeniu lub awarii sprzętu, który był niewłaściwie użytkowany przez pracowników, zdarzeniu losowym, zaniedbaniu, kradzieży z włamaniem, jak i utraty danych!

Dodatkowo np. polisa oferowana przez PZU obejmuje ochroną zarówno własny sprzęt firmy, jak i pożyczony, dzięki czemu nie trzeba martwić się o potencjalne straty.

Jednak niezależnie od tego, jaką opcję wybierzesz, przed podpisaniem umowy dokładnie przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Znajdziesz tam listę wyłączeń od odpowiedzialności, a także szczegółowy zakres ochrony. Dzięki temu będziesz wiedzieć, kiedy warto zgłosić się do ubezpieczyciela po pomoc, a kiedy to działanie nie zakończy się sukcesem. Więcej informacji o warunkach polisy na laptopa znajdziesz na stronie: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ubezpieczenie-laptopa .

Ile kosztuje ochrona laptopa?

Zastanawiasz się, ile trzeba zapłacić za ochronę laptopa? Cena zależy od tego, w jaki sposób zdecydowałeś się ubezpieczyć sprzęt. Jeśli wybrałeś:

  • przedłużenie gwarancji, kwota usługi zostanie obliczona indywidualnie na podstawie wartości urządzenia, czasu trwania i zakresu ochrony. Jednorazowy koszt może zatem wynieść od 10% do nawet 45% ceny laptopa. O szczegóły należy zapytać sprzedawcę. Warto jednak pamiętać, że każdy sklep ma zawartą umowę z innym ubezpieczycielem, więc koszt przedłużenia gwarancji może się różnić w zależności od miejsca, gdzie robisz zakupy,

  • polisę firmową, cena ubezpieczenia jest ustalana indywidualnie na podstawie wielu czynników. W celu jej ustalenia należy skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym,

  • ubezpieczenie mieszkaniowe, koszt ochrony zależy od lokalizacji nieruchomości, zastosowanych zabezpieczeń oraz wybranego zakresu polisy. Jednak z powodzeniem można znaleźć ofertę, której koszt wynosi niecałe 100 zł (Proama). Z kolei za ubezpieczenie gwarantujące szerszy zakres ochrony zapłacisz około 170 zł (Link4).

Jeśli nie chcesz przepłacić za polisę, skorzystaj z darmowego, internetowego kalkulatora ubezpieczeń. To proste narzędzie pozwoli Ci poznać zarówno dostępne oferty, jak i ich warunki oraz wstępne propozycje cen. Dzięki temu będziesz mógł spokojnie, wprost z zacisza własnego domu kupić polisę, która zagwarantuje Ci wsparcie w nagłej sytuacji.

Nie czekaj, aż Twój laptop ulegnie awarii lub ktoś go ukradnie. Znajdź korzystne ubezpieczenie i skorzystaj z pomocy, jaką oferuje.

Kobieta pracująca na laptopie
Kobieta pracująca na laptopie

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *