Strona główna / Aktualności / Rodzaje ubezpieczeń na życie – które wybrać?
Agentka ubezpieczeniowa z polisą

Rodzaje ubezpieczeń na życie – które wybrać?

Nikt nie chce myśleć o tym, że może zachorować, ulec poważnemu wypadkowi, wymagać długiej rekonwalescencji czy rehabilitacji. Jednak warto być przezornym i zabezpieczyć przyszłość swoją oraz najbliższych. Możesz to zrobić, decydując się na ubezpieczenie na życie, które gwarantuje nie tylko wypłatę odszkodowania i renty, ale może być pomysłem na zaoszczędzenie kapitału. Podpowiadamy, na jaką polisę warto się zdecydować!

Jaki zakres ochrony zapewnia ubezpieczenie na życie?

Nie możesz przewidzieć tego, co zdarzy się w przyszłości, ale możesz przygotować się na różne okoliczności. Służą do tego właśnie polisy na życie, które będą stanowiły wsparcie, jeśli:

  • poważnie zachorujesz – świadczenie wypłacone przez ubezpieczyciela będziesz mógł przeznaczyć zarówno na leczenie, jak i na utrzymanie, jeśli choroba uniemożliwi ci pracę zarobkową
  • będziesz wymagał transportu medycznego
  • masz zamiar zabezpieczyć przyszłość swoich bliskich – po twojej śmierci odszkodowanie zostanie wypłacone osobom wskazanym w umowie polisy
  • chciałbyś inwestować kapitał, zgromadzić oszczędności dla swoich dzieci lub dla siebie.

Wybór polis na życie jest ogromny – różnią się one od siebie liczbą osób, których dotyczą, czasem trwania, przeznaczeniem oraz wiekiem samego ubezpieczonego.

Jak wybrać właściwy rodzaj polisy na życie?

Aby zdecydować się na odpowiednie zabezpieczenie, należy przeanalizować swoje potrzeby i możliwości finansowe. Niektórzy oczekują maksymalnie szerokiego zakresu ochrony, a innym wystarczy podstawowy pakiet ubezpieczenia. Pomóc w wyborze optymalnej oferty może strona https://www.rankingubezpieczennazycie.pl.

Tym, co różni polisy od siebie, jest:

  • liczba osób objętych ubezpieczeniem

Można spotkać się z polisą indywidualną oraz grupową. Tą pierwszą wykupuje się na własną rękę, a tą drugą może zaproponować np. pracodawca, bank.

Indywidualne ubezpieczenie na życie można dopasować do swoich potrzeb. To ubezpieczony decyduje o tym, jaka ma być suma ubezpieczenia, wysokość opłacanej składki oraz zakres ochrony. Taką umowę może zawrzeć każda osoba pełnoletnia – natomiast górna granica wieku zależy od danego ubezpieczyciela i wynosi od 60 do 70 lat.

Warunków polisy grupowej nie można modyfikować. Jednak przystąpienie do takiego ubezpieczenia ma wiele zalet – jego miesięczna składka jest stosunkowo niska, a mimo tego gwarantuje ono dosyć szeroki zakres ochrony. Zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku pobytu szpitalu, operacji, śmierci małżonka, samego ubezpieczonego lub po narodzinach dziecka.

  • ich przeznaczenie

Jeśli twoim celem jest nie tylko zabezpieczenie na wypadek choroby czy śmierci, to możesz wybrać polisę ochronno-inwestycyjną lub ochronno-oszczędnościową.

Ubezpieczenie na życie może zapewniać nie tylko kompleksową ochronę, ale także pozwolić na pomnażanie kapitału. W umowie z ubezpieczycielem znajduje się wtedy zapis, jaka część składki będzie inwestowana przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Natomiast polisa ochronno-oszczędnościowa to sposób na zgromadzenie kapitału, który można zaoszczędzić dla swoich dzieci lub dla siebie.

  • czasu trwania

Umowa z ubezpieczycielem może zostać zawarta zarówno na rok, jak i na 30 lat. Szczególnym rodzajem polis są ubezpieczenia bezterminowe. Zostały one stworzone zwłaszcza z myślą o seniorach – mogą z nich korzystać osoby do 85 roku życia. Koszty składki rosną wraz z wiekiem ubezpieczonego i z wysokością maksymalnego odszkodowania.

  • wiek osób objętych ubezpieczeniem

Polisa może zostać wykupiona dla dziecka i dla dorosłego. W tym pierwszym przypadku jest to zwykle ubezpieczenie NNW. Można wykupić je dla ucznia, przedszkolaka, ale także dla niemowlaka i noworodka. Zapewnia ono wypłatę świadczenia, jeśli dziecko np. złamie, zwichnie rękę lub nogę, będzie hospitalizowane, dozna wstrząsu mózgu, zostanie ugryzione lub ukąszone.

Rodzaje ubezpieczeń na życie zostały szczegółowo opisane na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/rodzaje-ubezpieczen-na-zycie-ktore-wybrac/138.html. Natomiast jeśli chcesz znaleźć idealnie dopasowaną polisę, zastanów się nad tym, jakiego zakresu ochrony potrzebujesz, jak wysokie ma być ewentualne odszkodowanie i czy chciałbyś także oszczędzać lub inwestować kapitał.

Agentka ubezpieczeniowa z polisą

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

“Okres buntu raczej nie usprawiedliwia wandalizmu”

Niedzielnego wieczoru grupa młodych ludzi postanowiła spędzić czas w okolicach lubońskiej kawiarni Studio 44 w …

Przystanek Europa w Luboniu

1 z 8 Przystanków Europa z okazji XX. – lecia Polski w UE odbędzie się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *