Strona główna / Aktualności / Odszedł do wieczności Eugeniusz Kowalski

Odszedł do wieczności Eugeniusz Kowalski

W wieku 84 lat odszedł do wieczności Eugeniusz Kowalski.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 27 stycznia – msza pogrzebowa o 13:00 w kościele św. Barbary w Luboniu, a o 14:00 pożegnanie zmarłego na cmentarzu parafialnym.

Eugeniusz Kowalski był komendantem ZHP Luboń (1963 – 64 r.),  pomysłodawcą pierwszego herbu Lubonia (1977 r.), założycielem i prezesem Oddziału PTTK im. Cyryla Ratajskiego w Luboniu (od 1980 r. do chwili obecnej), członkiem honorowym PTTK (najwyższe wyróżnienie w PTTK – 2005 r.). W 2004 roku otrzymał medal „Zasłużony dla Miasta Lubonia” a w 2010 roku – Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Przez wiele lat pracował i wychowywał młodzież w ZHP i PTTK. Poprzez liczne publikacje promował nasze miasto na zewnątrz.

Powiedział kiedyś:

„Przez całe życie czuwała nade mną Opatrzność Boża, która pozwalała mi realizować marzenia, pasje życiowe, zachować właściwy dystans i pogodę ducha”.

To tylko niektóre wyróżnienia i fakty z życia Eugeniusza Kowalskiego. Szerzej przedstawimy jego postać w najbliższym, lutowym wydaniu „Gazety Lubońskiej”.

Rafał Wojtyniak

Eugeniusz Kowalski w kościele św. Barbary.
fot. ze zb. rodziny Kowalskich

 

Eugeniusz Kowalski podczas jednej z wypraw.
fot. ze zb. rodziny Kowalskich

 

Liczne odznaczenia Eugeniusza Kowalskiego.
fot. ze zb. rodziny Kowalskich

 

Liczne odznaczenia Eugeniusza Kowalskiego.
fot. ze zb. rodziny Kowalskich

Rafał Wojtyniak

Sprawdź również

Wigilia Miejska

W niedzielne popołudnie, 10 grudnia na placu Edmunda Bojanowskiego zapachniało świętami. Miasto zaprosiło mieszkańców na wspólną …

Powiew zimy

W ostatni weekend listopada w naszym mieście powiało zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *