Strona główna / Aktualności / Festiwal Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza

Festiwal Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza

Festiwal Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza

Tegoroczna edycja festiwalu pod hasłem „Czas, który płynie w nas” odbędzie się 29-30 września w hali LOSIR przy ul. Kołłątaja 2 w Luboniu. Usłyszymy kolejne piękne utwory, ważne teksty – te już znane oraz całkiem nowe, tworzone specjalnie dla organizowanego w ramach konkursu „Pióra Poetów”. Udział w tych dwóch wieczorach to gwarancja niezwykłych, muzycznych uniesień. Uczestnicy festiwalu tym razem zaprezentują się w piosenkach, do których tekst napisał Andrzej Mogielnicki – polski autor tekstów, piosenek, producent, członek Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio-Video, współzałożyciel zespołu Lady Pank.

Do udziału w części konkursowej festiwalu zakwalifikowało się ostatecznie 13 wokalistów i wokalistek z całej Polski. O nagrodę główną w wysokości 5 000 zł powalczą: 

 • Julia Bejma
 • Julia Chareńska
 • Karolina Chudzińska
 • Zuzanna Gabruk
 • Aleksandra Idkowska
 • Iga Iglewska
 • Martyna Kozanecka
 • Karolina Libertowska-Godek
 • Katarzyna Milewska
 • Zuzanna Olszewska
 • Natalia Skowron
 • Aleksandra Urbaniak
 • Michał Steciak, który otrzymał w poprzedniej edycji nominację od Dyrektora Artystycznego.

Wykonawcom akompaniować będzie zespół pod batutą Macieja Szymańskiego – aranżera i dyrektora muzycznego festiwalu. Podczas tej wyjątkowej, 15. jubileuszowej edycji festiwalu, to właśnie zgromadzona w hali publiczność wybierze w piątkowy wieczór zwycięzcę tegorocznego festiwalu.

PROGRAM WYDARZEŃ

Piątek, 29 WRZEŚNIA 2023 ROKU

HALA LOSIR UL. KOŁŁĄTAJA 2 W LUBONIU

 • godz. 18.30 – Koncert Konkursowy „Dotknąć nieba” o Grand Prix Festiwalu
 • godz. 21.30 – RECITAL KABARETOWY ARTURA ANDRUSA Z TOWARZYSZENIEM ZESPOŁU MUZYCZNEGO

Sobota, 30 WRZEŚNIA 2023 ROKU

BIBLIOTEKA MIEJSKA UL. ŻABIKOWSKA 42 W LUBONIU

 • godz. 12.00 – Śniadanie festiwalowe z gwiazdami – wstęp wolny

HALA LOSIR UL. KOŁŁĄTAJA 2 W LUBONIU

 • godz. 18.30 – Koncert Galowy „Czas, który płynie w nas” poprowadzony przez Artura Andrusa – wręczenie nagród festiwalowych oraz statuetki „Pióra Poetów 2023″ im. Andrzeja Sobczaka
 • ok. godz. 21.00 – KONCERT ALICJI MAJEWSKIEJ I WŁODZIMIERZA KORCZA Z TOWARZYSZENIEM WARSAW STRING QUARTET 

UCZESNICY FESTIWALU POLSKIEJ PIOSENKI LUBOŃ 2023

Julia Bejma
Choć muzyka towarzyszy jej od najmłodszych lat, swoją przygodę ze śpiewem zaczęła na poważnie około 1,5 roku temu. Od tego czasu regularnie uczestniczy w zajęciach z emisji głosu oraz we wszelakich kursach wokalnych. Uczestniczka zeszłorocznego Festiwalu Polskiej Piosenki w Luboniu. Muzykę ceni zarówno za emocje, które w nas wyzwala oraz te, które można przez nią wyrazić.

Julia Chareńska
Po trzyletniej przerwie wróciła na zajęcia wokalne, aby rozwijać swój warsztat. Muzyka pozwala jej uwolnić skrywane emocje. W kręgu jej zainteresowań znajduje się również psychologia.

Karolina Chudzińska
Pochodząca z małego miasta na pograniczu Polski i Litwy, makijażystka, od dziecka kochająca muzykę.

Zuzanna Gabruk
Studentka I roku Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na UAM w Poznaniu. Śpiewa od najmłodszych lat, gra na gitarze i zajmuję się oprawą muzyczną ślubów.

Aleksandra Idkowska
Wokalistka i pianistka. Studentka III roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, specjalność musical. Absolwentka klasy fortepianu Poznańskiej Szkoły Muzycznej II stopnia. Laureatka festiwali o randze ogólnopolskiej oraz międzynarodowej, w tym zdobywczyni II nagrody 25. Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” w 2022. W 2021 zadebiutowała na deskach Teatru Żydowskiego w Warszawie w roli tytułowej spektaklu muzycznego „Jentl”.

Iga Iglewska
Studentka kierunku Zarządzanie państwem na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Muzyką zajmuje się od ponad 10 lat. Śpiew jest dla niej sposobem na życie, ucieczką do lepszego świata i radością. Jej serce zawsze mocniej bije słuchając i śpiewając muzykę polską, szczególnie repertuar Anny Jantar, Anny German lub Zbigniewa Wodeckiego.

Martyna Kozanecka
Studentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na specjalności Dyrygentura Chóralna, ale oprócz chóralistyki, jej pasją jest musical. Uczy się śpiewu w Poznańskiej Szkole Wokalnej “Muzofonia”, a tańca w Jazz Dance Studio. Pochodzi z Poznania, gdzie uczyła się w Państwowej Szkole Muzycznej pierwszego i drugiego stopnia najpierw na specjalności fortepian, a następnie rytmika. Jest laureatką Grand Prix XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Radziejowie w 2017 roku.

Karolina Libertowska-Godek
Od dziecka śpiew jest jej pasją i sprawia jej ogromną radość. W dzieciństwie uczestniczyła w konkursach wokalnych i jeździła razem z mamą odkrywać kolejne festiwale. Niestety w liceum i podczas studiów przestałam realizować się w tym zakresie, stawiając na racjonalne podejście. Czas to zmienić!

Katarzyna Milewska
Pochodzi z Ełku. Muzyka to całe jej życie. Od najmłodszych lat śpiewa oraz gra na fortepianie. Uczęszczała przez 10 lat do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Ełku. Jestem absolwentką Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Udało jej się połączyć pracę z pasją – na co dzień spełnia się zawodowo jako realizator dźwięku w firmie nagłośnieniowej, a po godzinach produkuje własne covery znanych utworów.

Zuzanna Olszewska
Miłośniczka muzyki, kultury, podróży i sportu. Przez wiele lat skrzypaczka Orkiestry Flażoletowej, która zakorzeniła w niej miłość do muzyki celtyckiej, tradycyjnej i folkowej i związane z tym inspiracje. Frontmenka i kompozytorka utworów w Poznańskim zespole MY (do 2020). Absolwentka Akademii Menedżerów Muzycznych w Warszawie. Aktualnie tworzy swoje własne kompozycje, zgłębia tajniki śpiewu, gry na ukulele i pianinie oraz coveruje utwory podczas występów akustycznych z zespołem.

Natalia Skowron
Wokalistka i pianistka. Absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi. Z zawodu prawniczka. Muzyka jest jej największą pasją, wykonuje utwory rozrywkowe, a także poezję śpiewaną oraz musical. Bliski jest jej również teatr- miała przyjemność brać udział w spektaklach offowych teatrów w Poznaniu. Obecnie intensywnie pracuje nad własnym muzycznym repertuarem, przygotowuje materiał do solowego albumu, który ukaże się w tym roku.

Michał Steciak
Tenor liryczny, inspirowany muzyką poważną sięga po znane utwory polskie i zagraniczne, dodając im oryginalnych aranżacji i szczerych emocji. Jako solista współpracuje z chórami oraz artystami m.in. Opery Narodowej i Teatru Wielkiego, Polskiej Opery Królewskiej, a także artystami muzyki rozrywkowej. Na co dzień prowadzi własną działalność artystyczną – jest organistą, nauczycielem muzyki i animatorem kultury muzycznej. Jest również częstym gościem wielu koncertów charytatywnych.

Aleksandra Urbaniak
Lubonianka, uczennicą III LO w Poznaniu. Uwielbia śpiewać. Często uczestniczy w różnego rodzaju koncertach i imprezach wokalnych, laureatka m.in. Festiwalu Piosenki im. Anny Jantar, zajęła także 1. miejsce w Culturiadzie (w kategorii francuskojęzycznej), z sukcesami brała udział w ogólnopolskich warsztatach wokalnych. Na co dzień rozwija się w Przestrzeni Głosu.

Paweł Wolniewicz

Foto. Zb. Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Nabór do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Luboń

Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwało elektroniczne zgłoszenie do klas I …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *