Strona główna / Aktualności / Gratulacje dla Damiana

Gratulacje dla Damiana

Damian Wrzesiński, znany lubońskim fanom boksu, z 13 na 14 marca obronił pas Mistrza Polski w wadze lekkiej, pokonując w Dzierżoniowie w walce wieczoru podczas gali TYMEX BOXING NIGHT 16 Meksykanina Julio Barrazę. Była to zacięta i dynamiczna walka z bardzo trudnym i wymagającym przeciwnikiem. Po tym zwycięstwie poznaniak zdobył tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski.

Z kronikarskiego obowiązku musimy wszystkim kibicom przypomnieć, że w 2013 roku Damian wspólnie z małżonką Natalią i małą Oliwią mieszkali w Luboniu. Damian jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Sporty walki zaczął uprawiać w wieku 14 lat. Karierę w boksie rozpoczął w 2006 roku w Miejskim Klubie Sportowym w Sparcie Złotów. Jak nam powiedział, pod koniec sierpnia 2013 roku zdecydował się na podpisanie kontraktu zawodowego. Jego debiut nastąpił 31 sierpnia podczas gali w Radomiu, a jego rywalem był reprezentant z Czech Petr Gyna. Pokonał przeciwnika przez nokaut. Wkrótce potem we Włocławku zdobył tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski. Marzeniem jego było otwarcie w przyszłości klubu bokserskiego w Luboniu.

20 lutego 2014 roku odbyła się w Luboniu uroczystość wręczenia statuetek Siewca Roku 2013, podczas której Damian Wrzesiński został wyróżniony w kategorii Sport.

Damianowi życzymy dalszych sukcesów i  kolejnych osiągnięć.

Władysław Szczepaniak

Po zwycięskiej walce, Damian Wrzesiński, z satysfakcją prezentował zdobyte mistrzowski pas i puchar
fot. Władysław Szczepaniak
Walkę o tytuł mistrza stoczyli godni siebie przeciwnicy
fot. Władysław Szczepaniak

Władysław Szczepaniak

Sprawdź również

Nieprawdziwe zarzuty jednego z lubońskich KWW – banery w sądzie

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskiego Luboń W związku z wytoczonym przez pana Jakuba Jackowskiego …

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 1 marca 2024 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *