Strona główna / Aktualności / Festiwal Smaków Food Trucków po raz czwarty w Luboniu

Festiwal Smaków Food Trucków po raz czwarty w Luboniu

Nadchodzi świąteczna edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w Luboniu. Spotykamy się 11 i 12 grudnia przy Centrum Handlowym Factory Poznań.

Festiwal Smaków Food Trucków po raz czwarty odwiedzi Luboń. Tym razem odbędzie się w świątecznej odsłonie! Mobilne restauracje już pracują nad tym, by w grudniowy weekend pyszne jedzonko rozgrzało każdego zmarźlucha. Zapowiada się wyjątkowy czas!

Festiwal Smaków Food Trucków gości w Luboniu od 2019 roku. Od pierwszej edycji cieszy się zainteresowaniem mieszkańców, którzy są wyjątkowo otwarci na próbowanie nowych smaków. Świąteczna edycja wydarzenia zapowiada się bardzo smacznie. Tym razem w foodtruckowym menu znajdą się np. sajgonki przygotowywane według tradycyjnego, wietnamskiego przepisu. Goście będą mogli spróbować też sycącej sałatki Bun Bo Nam Bo rodem z Hanoi. W jej skład wchodzą warzywa, makaron, mięso lub tofu w wyjątkowej maryncie.

Zainteresowani kuchnią gruzińską powinni spróbować chinkali – czyli pierogów w kształcie sakiewek z rosołkiem w środku. Oprócz niepowtarzalnego smaku, nietypowy jest też sposób ich jedzenia. Chinkali je się bez użycia sztućców, trzymając je za twardy czubeczek. Najpierw odgryzany jest kawałek i wysysany rosół. Następnie je się farsz i pozostałe ciasto. Twardy czubek jest zostawiany.

Inne danie europejskie, które jednak nie gości często na naszych stołach, to langosz. Węgierski placek drożdżowy, smażony jest na głębokim oleju, a podawany z tradycyjnymi dodatkami: śmietaną, czosnkiem i serem lub w autorskich kompozycjach. Na Węgrzech je się go zwykle na śniadanie, ale u nas sprawdzi się o każdej porze dnia.

Jak święta, to oczywiście pierogi! Oprócz wspomnianych gruzińskich chinkali, na wydarzeniu serwowane będą azjatyckie pierożki dim sum. Danie przygotowywane jest na parze i zachwyca niecodziennymi połączeniami smaków. To nie koniec przedświątecznej, kulinarnej podróży. Fani dań meksykańskich również będą mieli w czym wybierać – burrito, quesadille, a może tacos? Dzięki swojej pikanterii, te potrawy rozgrzeją każdego w grudniową pogodę. Można też poprosić o łagodniejszą wersję dań.

Festiwal Smaków Food Trucków nie może odbyć się bez klasyków street foodu: frytek belgijskich z autorskimi sosami i burgerów w coraz to nowszych kompozycjach.

Poza jedzeniem na gości wydarzenia czekają świąteczne aktywności dla dzieci i dorosłych. Dzieci, z niewielką pomocą rodziców, będą mogły dekorować bombki choinkowe i świąteczne pierniczki. W autorskim wzornictwie, obok bożonarodzeniowych, mile widziane będą akcenty wielkopolskie i foodtruckowe. Dekoracje będzie można zostawić na miejscu, by zdobiły teren wydarzenia lub zabrać do domu na pamiątkę. Dla dzieci i dorosłych przygotowana będzie także gra terenowa, w której będzie można zdobyć festiwalowe prezenty.

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie wydarzenia: facebook.com/events/623284805501928

Głodni informacji?

Co? IV Festiwal Smaków Food Trucków w Luboniu – wersja świąteczna

Gdzie? Parking przy CH Factory Poznań

Kiedy? 11 i 12 grudnia

O której? sobota: 12:00-21:00, niedziela: 12:00-20:00

 

Organizator Festiwalu Smaków Food Trucków

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

XII Wielkopolskie Spotkanie Sportowo-Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W sobotę, 18 maja słuchacze ULTW wzięli udział w Sportowym Święcie Wielkopolskich Seniorów w Sierakowie. …

Wykład dla Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj, a okiem słońca ludzkości całe ogromy przenikaj z końca do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *