Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu

Berdychowski Volkswagen - Tiguan

Strona główna / Aktualności / Oszuści podszywają się pod pracowników Aquanetu

Oszuści podszywają się pod pracowników Aquanetu

Epidemia to żniwa dla wszelkiej maści oszustów. Wprowadzone ograniczenia spowodowały, że większość ludzi spędza czas w domu.W jednym ze sposobów kradzieży oszuści proszą aby osoba puszczała wodę w łazience. W tym czasie złodziej stoi w drzwiach do tego pomieszczenia, a jego wspólnik plądruje mieszkanie.

Ku przestrodze publikujemy informację od firmy Aquanet, która opisuje w jaki sposób oszuści okradają nasze mieszkania.

– Do Aquanetu dotarły bardzo niepokojące informacje o oszustach, którzy okradają starsze osoby na terenie Poznania, podając się za pracowników wodociągów. Przychodzą ubrani w kamizelki odblaskowe i mówią, że trzeba sprawdzić jakość wody, bo coś może być nie tak. Następnie proszą by osoba puszczała wodę w łazience, w tym czasie złodziej stoi w drzwiach do tego pomieszczenia a jego wspólnik plądruje mieszkanie. Dotychczasowe zdarzenia (sześć) miały miejsce na Dębcu i Wildzie – informuje Dorota Wiśniewska, rzecznik Aquanet.

Aquanet informuje, ze nie prowadzi tego typu kontroli w mieszkaniach klientów. Jeśli już takie kontrole się zdarzają pracownicy zawsze posiadają identyfikatory ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem.

Prosimy o zachowanie rozwagi i nade wszystko informowanie seniorów o takim zagrożeniu – dodaje Dorota Wiśniewska.

Z kolei portal Wieści Lubońskie opublikował w ostatnim czasie artykuł o zuchwałej kradzieży w jednym z lubońskich mieszkań, przy użyciu triku z prośbą o pokazanie banknotów. Niczego nie niepodejrzewająca seniorka wskazała miejsce przechowywania swoich oszczędności. Straciła 16 500 zł. (szczegółowy opis tej kradzieży w powyższym linku).

Pamiętajmy, aby nie wpuszczać do swoich domów nieznanych osób. Pracownicy wszelkich instytucji, zaopatrzeni są w stosowne plakietki i powinni wylegitymować się stosownymi dokumentami. W czasie trwającej epidemii przedstawiciele instytucji nie składają wizyt w domach.

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Dni Lubonia

Zachęcamy do zapoznania się z naszą fotorelacją z drugiego dnia imienin Miasta (04.06 niedziela) – …

Czy weźmie Pani/Pan udział w organizowanych przez Miasto Dniach Lubonia? – wyniki sondażu

W obliczu zbliżających się imienin naszego miasta, jakimi są organizowane Dni Lubonia postanowiliśmy zapytać lubonian …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *