Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego, podejrzanego o posiadanie i obrót znacznymi ilościami narkotyków. W sprawie pojawia się także wątek garażu w Luboniu, gdzie zabezpieczono tysiące nielegalnych e-papierosów.
Do zatrzymania doszło 12 lutego na terenie gminy Buk. Jak informuje Maciej Święcichowski z KWP w Poznaniu, funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową mieli wcześniej ustalenia, że „na jednym z ogródków działkowych na terenie gminy Buk mają znajdować się znaczne ilości narkotyków”. Na miejscu zauważyli mężczyznę opuszczającego działkę i zatrzymali go.
W zaparkowanym na działce samochodzie policjanci znaleźli blisko 31 kilogramów marihuany. To nie był jednak koniec. Podczas przeszukania domku zabezpieczono kolejne 58 kilogramów marihuany oraz 2,5 kilograma kokainy.
Łącznie funkcjonariusze przejęli ponad 91 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości szacowanej na około 5,4 mln zł. Skala zabezpieczenia wskazuje na działalność wykraczającą poza posiadanie na własny użytek.
Śledczy sprawdzili także garaż na terenie Lubonia. Znaleziono tam blisko 7300 e-papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono również telefony, wagi i sprzęt wykorzystywany do porcjowania narkotyków. Wartość nielegalnych wyrobów tytoniowych oszacowano na około 440 tys. zł.
Zatrzymany usłyszał zarzuty udziału w obrocie oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. „Grozi za to do 12 lat pozbawienia wolności” – przekazał Maciej Święcichowski.
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szamotułach sąd zastosował wobec 47-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.
Gazeta Lubońska – portal mieszkańców Lubonia



