Strona główna / Aktualności / Zatrzymany złodziej torebek z Lubonia

Zatrzymany złodziej torebek z Lubonia

4 kwietnia br. policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Luboniu we współpracy z kryminalnymi lubońskiej jednostki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże torebek.

42-latek działał metodą na tzw. wyrwę. Sprawca zaskakiwał swoje ofiary w ciągu dnia. Podbiegał do kobiet spacerujących w pobliżu centrum handlowego w Luboniu i wyrywał torebki. Przypisuje mu się co najmniej dwa takie czyny na przestrzeni marca i kwietnia br., ale pokrzywdzonych przez niego kobiet może być więcej. Amator cudzego mienia kradł torebki z całą zawartością (telefon, pieniądze, dokumenty). W jednym przypadku w wyniku szarpnięcia, starsza pani przewróciła się i złamała rękę.

Mundurowi na podstawie zebranego materiału oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali potencjalnego sprawcę tego czynu, a także ustalili miejsca jego przebywania. Policjanci zatrzymali mężczyznę pod jednym z lubońskich sklepów. Sprawca nie krył zdziwienia na ich widok. W wyniku przeszukania policjanci odzyskali jeden z telefonów komórkowych ze skradzionych torebek.

To jednak nie był jeszcze koniec sprawy. W trakcie wykonywania kolejnych czynności wyszło na jaw, że mieszkaniec Lubonia jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze dwóch lat za inne przestępstwa. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów kradzieży szczególnie zuchwałej oraz uszkodzenia ciała. W związku z tym, że czynów dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

sierż. sztab. Łukasz Paterski

Komisariat Policji Luboń

Zatrzymanie podejrzanego fot. Zb. KPL

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych

Dnia 1 czerwca (sobota) na zalewie „Kocie Doły” w Luboniu, Zarząd Koła PZW „Lubonianka” organizuje …

Jeden komentarz

  1. Tępić patologię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *