Strona główna / Aktualności / Z życia Biblioteki Miejskiej

Z życia Biblioteki Miejskiej

Drodzy Czytelnicy, przypominamy, że aby w pełni korzystać ze swojego Konta Bibliotecznego należy (jak co roku) przedłużyć jego ważność. Bibliotekarka zrobi to podczas Waszej pierwszej wizyty w bibliotece w 2024 roku. Jeżeli chcielibyście przedłużyć ważność konta, by korzystać z aplikacji/konta online, to prosimy o kontakt z biblioteką.

To była dla nas ogromna przyjemność gościć Teatr Blaszany Bębenek oraz dwustu widzów podczas dwóch spektakli! „Grinch – Magia świąt” to adaptacja powieści Dr Seussa z 1957 roku. Zabawna, poruszająca opowieść podbiła serca widowni. Nie zabrakło muzyki i interakcji z najmłodszymi widzami. Teatr Blaszany Bębenek gościł u nas po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni.

fot. Zb. BM
fot. Zb. BM

 

Z nowym rokiem rozpoczęliśmy nowy cykl wykładów w naszej bibliotece. Dotyczyć będą one przeglądów lekowych dla seniorów. Prelegentka mgr farm. Magdalena Zalewska wzięła pod lupę różnicę między lekiem, a suplementem. Opowiedziała również o tym, jak istotne jest zażywanie witaminy D i w jakiej dawce oraz odpowiedziała na wiele zadanych z sali pytań. Ponadto dowiedzieliśmy się w jaki sposób skorzystać z przeglądów lekowych i do kogo są one skierowane. Był to pierwszy z cyklu wykładów, zapraszamy na następne!

fot. Zb. BM
fot. Zb. BM

 

Od września 2023 r. w bibliotece odbywały się spotkania „Paleontologia dla najmłodszych”, które prowadził dr Kamil Gruntmejer. Mamy dobrą wiadomość – zajęcia będą kontynuowane! Gwarantujemy ogrom paleontologicznej wiedzy. Dzieci nie tylko zapoznają się z historią, skamieniałościami, mega bestiami, ale dowiedzą się ile naukowej prawdy było w Parku Jurajskim! Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 17.

fot. Zb. BM

 

Kameralne seanse w bibliotece cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców Lubonia. Już od września powracamy z Kinem Kamera. Zapraszamy wszystkich miłośników kina w wybrane wtorki o godz. 17. Informacje o Kinie Kamera znajdziecie na naszej stronie internetowej www.biblub.com.

Drugi wtorek miesiąca oznacza spotkanie Klubu Promyk. Wraz z nowym rokiem do klubu zawitali nowi członkowie. Seniorzy dzielili się swoimi planami na nowy rok i ciepło wspominali okres okołoświąteczny oraz spotkania z rodzinami. Stół uginał się pod słodkościami, a rozmowom towarzyszyła muzyka. Kolejne spotkanie przypada w okolicy walentynek, zapraszamy!

fot. Zb. BM

 

„Gdzie się podziały tamte prywatki?” śpiewał Wojciech Gąssowski. Odpowiadamy – są w bibliotece! Senioralne Zapoznajki w stylu disco na stałe wpisały się w nasz kalendarz imprez. Potańcówki dla seniorów zostały ciepło przyjęte i z radością informujemy, że Fajfy w karnawale odbędą się 23 lutego (piątek), o godz. 17. Wstęp kosztuje 5 zł.

Biblioteka Miejska

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Przystanek Europa w Luboniu

1 z 8 Przystanków Europa z okazji XX. – lecia Polski w UE odbędzie się …

Dyżury radnych RML w kwietniu

W I i III poniedziałek miesiąca od godz. 16 do 18 we wszystkich rejonach Lubonia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *