Strona główna / Aktualności / Marcowy numer Gazety Lubońskiej już w sprzedaży
Gazeta Lubońska - logo kwadrat

Marcowy numer Gazety Lubońskiej już w sprzedaży

Drodzy Czytelnicy!

Wiosenne powiewy coraz śmielej wypychają zimowe chłody, a wraz z nimi nadchodzi radosne święto Zmartwychwstania Pańskiego. To czas, gdy przyroda budzi się do życia, a serca ludzi napełniają się nadzieją i radością. W marcowym numerze naszego periodyku spieszymy podzielić się z Wami nie tylko ciekawymi informacjami i wydarzeniami z naszej okolicy, ale także życzeniami pełnymi miłości. Niech te święta będą dla nas czasem wspólnego przeżywania, refleksji nad wartościami oraz okazją do pielęgnowania więzi rodzinnych i sąsiedzkich. Życzymy Wam mnóstwa uśmiechu i wzajemnej życzliwości.

W marcu nie sposób nie nawiązać w szczególny sposób do Kobiet. Drogie Panie, jest Was w Luboniu ponad 16 000, a więc jako płeć stanowicie większość. Z okazji marcowego święta składamy Wam najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności. Niech będą one wyrazem szacunku, jakim Was darzymy i głębokiego ukłonu.

W piątek, 1 maca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święta państwowego. Jednym z nich był Marian Kaczmarek (1904-1953), ps. „Paweł” – kurier emigracyjnego ośrodka wywiadowczego w Barkhausen, podlegającego polskim władzom emigracyjnym w Londynie. Aresztowany przez UB, 6 kwietnia 1952 r. Proces został utajniony i odbywał się bez udziału obrońcy. Wyrokiem Wojskowego Sądu Rejonowego w Warszawie, 7 listopada 1952 r. został skazany na karę śmierci. Rada Państwa decyzją z 30 marca 1953 r. nie skorzystała z prawa łaski. Wyrok wykonano 7 kwietnia 1953 r. w więzieniu mokotowskim w Warszawie. Jego rodzina mieszka w Luboniu.

Dużymi krokami zbliżają się wyznaczone na 7 kwietnia wybory samorządowe – zachęcamy do zapoznania się z felietonem na ich temat oraz innymi materiałami wyborczymi wewnątrz numeru.

(red.)

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Przystanek Europa w Luboniu

1 z 8 Przystanków Europa z okazji XX. – lecia Polski w UE odbędzie się …

Dyżury radnych RML w kwietniu

W I i III poniedziałek miesiąca od godz. 16 do 18 we wszystkich rejonach Lubonia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *