Strona główna / Aktualności / Ania o wielkim sercu

Ania o wielkim sercu

Młoda lubonianka – Anna Maria Osiecka przekazała swoje prace malarskie na aukcję, a z uzyskanych środków zakupiono prezenty dla lubońskich wielodzietnych rodzin.

O Ani

Anna, Maria Osiecka ma 11 lat. Jej rodzina od pokoleń jest związana z Luboniem. Prapradziadek – Michał Osiecki przed laty był sołtysem w Lasku, natomiast dziadek – Stefan Osiecki udzielał się społecznie w radzie przy Prezydium Rady Narodowej w Luboniu oraz był jednym z budowniczych Domu Rolnika w Lasku (obecnie ma tu swoją siedzibę Ośrodek Kultury). Mama Ani – Anna kontynuuje tradycje rodzinne związane z rolnictwem i ogrodnictwem. Z ramienia Polskiego Związku Ogrodniczego działa społecznie, będąc członkiem Grupy Roboczej ds. Kwiatów i Roślin Ozdobnych w Brukseli, funkcjonującej w ramach Unii Europejskiej, natomiast ojciec – Wojciech również pracuje w branży ogrodniczej. Po ukończeniu edukacji wczesno-szkolnej w lubońskim przedszkolu Tajemnicza Wyspa, w wieku 6 lat Ania podjęła naukę w zerówce Szkoły Podstawowej im. św. Filipa Neri w Luboniu. 

Obecnie jest uczennicą klasy 5a tej placówki. Lubiana przez rówieśników, znalazła tu odpowiednie warunki do edukacji i rozwoju i chętnie do szkoły uczęszcza. Dziewczynka jest bardzo czuła i wrażliwa na zło, krzywdę i niesprawiedliwość, a jednocześnie energiczna, o silnej osobowości. Lubi rysować, malować, tańczyć i śpiewać. Maluje (zaczęła w wieku 4 lat) w każdej wolnej chwili, wyrażając towarzyszące jej emocje. Ania każdą swoją pracę tworzy kilka godzin, pod okiem artysty-plastyk – Gabrieli Wojciech, która od ponad 20 lat mieszka w naszym mieście i ma swoją pracownię w Luboniance. W swoich pracach Ania wykorzystuje różne techniki malarskie. Uwielbia pracować w plenerze, a inspiracje czerpie z codziennego życia. Maluje pejzaże i ludzi.

Aukcja w Kociaku

W połowie grudnia ubiegłego roku Ania przekazała swoje prace malarskie na aukcję-zbiórkę przeprowadzoną przez kawiarnię „Kociak” w Poznaniu. Uzyskane środki zostały przeznaczone na zakup prezentów dla wielodzietnych lubońskich rodzin. Przekazując swoje ulubione, własnoręcznie namalowane obrazy chciała aby w Święta Bożego Narodzenia ubogim dzieciom nie było smutno. Pomyślała, że w ten sposób będzie mogła im pomóc. Wystawiła na aukcję 11 prac, co pozwoliło jej zebrać kwotę 1 630 zł. W porozumieniu z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej udało się zakupić prezenty świąteczne pod choinkę, którymi obdarowano kilka wielodzietnych rodzin będących podopiecznymi lubońskiego ośrodka.

W czerwcu Ania planuje zorganizować spotkanie z obdarowanymi dziećmi w plenerze i zaprosić je na lody oraz do wspólnej zabawy.

Paweł Wolniewicz

Foto. Paweł Wolniewicz i Zb. Anny Osieckiej

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Podsumowanie działań referatu profilaktyki Straży Miejskiej w Luboniu

„Jesteśmy i działamy dla was” to zadanie, które realizujemy już od ponad czterech lat, mając …

Wędrowanie z plecakiem pełnym dobra

Życie prowadzi każdego z nas różnymi ścieżkami. Lubonianin Paweł Zaremba postanowił swoją życiową wędrówkę połączyć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *