Strona główna / Aktualności / Kronika policyjna

Kronika policyjna

Od 16 listopada do 15 grudnia 2023 roku w Luboniu skradziono 1 samochód i 1 motocykl, zatrzymano 2 osoby posiadające narkotyki, 10 osób poszukiwanych i 1 nietrzeźwego kierowcę. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu 6 sprawców oraz wylegitymowała 872 osoby. Ponadto policjanci osadzili 5 osób w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Ujawniono również 8 oszustw internetowych (tzw. przestępstw w sieci).

 

16 listopada – przy ul. Armii Krajowej zatrzymano mężczyznę kierującego samochodem bez posiadania ku temu uprawnień.

16 listopada – czterech sprawców działających w porozumieniu skradło sprzęt RTV ze sklepu Media Expert przy ul. Żabikowskiej (straty: 1 400 zł).

16/17 listopada – z hali garażowej jednego z bloków przy ul. Jachtowej skradziono dziecięcy motocykl crossowy (starty: 7 000 zł).

18 listopada – przy ul. Armii Poznań skradziono dacię.

19 listopada – uszkodzono furtkę jednej z posesji przy ul. Pięknej (straty: 850 zł).

19 listopada – przy ul. Armii Poznań zatrzymano nietrzeźwego (0,6 promila) kierowcę.

20 listopada – przy ul. Armii Poznań zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki.

22 listopada – skradziono katalizator od toyoty zaparkowanej przy ul. Cyklamenowej (straty: 3 200 zł).

23 listopada – uszkodzono mercedesa zaparkowanego przy ul. Kościuszki (straty: 2 000 zł).

23 listopada – na lubońskim odcinku autostrady A2 zderzyły się dwa samochody osobowe, jedną z uczestniczących w wypadku osób przewieziono do szpitala.

27 listopada – z jednego z mieszkań przy ul. Żabikowskiej skradziono gotówkę w kwocie 18 600 zł.

27 listopada – uszkodzono drzwi do pomieszczenia technicznego na terenie jednej z firm przy ul. Armii Poznań. Na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył ślady (straty: 3 500 zł).

30 listopada – w wyniku kolizji na skrzyżowaniu ulic Żabikowskiej i Wojska Polskiego została ranna jedna osoba, którą przewieziono do szpitala.

4 grudnia – przy ul. Żabikowskiej czterech napastników pobiło mężczyznę. Jeden z agresywnych chuliganów miał na głowie kominiarkę. Pobity mężczyzna doznał urazów głowy i ręki, a sprawcy zaatakowali również towarzyszącą mu kobietę. Wszystkich sprawców rozboju (jeden z nich miał wydany przez sąd nakaz doprowadzenia oraz był poszukiwany przez mosińską policję) zatrzymali lubońscy policjanci, którzy zabezpieczyli także kastet, którym posługiwał się jeden z chuliganów.

5 grudnia – uszkodzono tuje i świerki na jednej z posesji przy ul. 3 Maja (straty: 3 000 zł).

5 grudnia – przy ul. Krętej zatrzymano mężczyznę kierującego BMW, w którym ujawniono tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu.

7 grudnia – włamano się do jednego z domów jednorodzinnych zamieszkałego przez obywateli Ukrainy i skradziono gotówkę w kwocie 7 700 zł, na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył ślady.

8 grudnia – przy ul. Dębieckiej lubońscy policjanci zatrzymali kobietę poszukiwaną przez komisariat policji w Komornikach.

8 grudnia – przy ul. Niezłomnych lubońscy policjanci ujawnili wcześniej skradziony i poszukiwany samochód marki Audi, pojazd zabezpieczono.

10/11 grudnia – skradziono dwa wkłady lusterek od volvo zaparkowanego przy ul. Władysława Sikorskiego (straty: 1 600 zł).

11 grudnia – przy ul. Dębieckiej zderzyły się dwa samochody osobowe, ranną osobę przewieziono do szpitala.

12 grudnia – skradziono metalowy podest znajdujący się na ul. Osiedlowej (straty: 1 000 zł).

12/13 grudnia – uszkodzono volkswagena zaparkowanego przy ul. Sobieskiego (straty: 1 000 zł).

15 grudnia – na ul. Przy Autostradzie zatrzymano mężczyznę kierującego samochodem bez posiadania ku temu uprawnień.

Na podstawie danych policji (PAW)

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

 

Telefon zaufania

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

 

Uwaga!

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

XII Wielkopolskie Spotkanie Sportowo-Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W sobotę, 18 maja słuchacze ULTW wzięli udział w Sportowym Święcie Wielkopolskich Seniorów w Sierakowie. …

Wykład dla Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj, a okiem słońca ludzkości całe ogromy przenikaj z końca do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *