Strona główna / Aktualności / Żużel w Luboniu!

Żużel w Luboniu!

Zarządzany przez Luboński Ośrodek Sportu i Rekreacji (LOSIR) stadion miejski przy ul. Rzecznej wkrótce zmieni się nie do poznania.

Już w drugiej połowie marca rozpoczną się prace remontowo-adaptacyjne bieżni na stadionie miejskim nad Wartą, po zakończeniu których zamieni się ona w tor żużlowy! Otóż w Luboniu powstało nowe stowarzyszenie żużlowców, którego głównym sponsorem jest czeski producent znanych na całym świecie motocykli marki „Jawa”. Drużyna żużlowców z Lubonia będzie jeździła na maszynach właśnie tej firmy. Klub przyjmie nazwę „Jawa Luboń”. Pierwszy turniej żużlowy, przy ul. Rzecznej, na którym będą startowali również goście z Czech, Szwecji i Danii odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia o godz. 11. Tego samego dnia o godz. 20, przy sztucznym świetle nowo zamontowanych jupiterów odbędzie się inauguracyjny mecz rundy wiosennej w III lidze, który Jawa Luboń rozegra z Motorem Napędów. Ponieważ spodziewany jest duży napływ kibiców, luboński przewoźnik Translub uruchomi dodatkowe kursy autobusów nad Wartę, żeby ułatwić sympatykom czarnego sportu dojazd do stadionu.

Władysław Szczepaniak

W drugiej połowie marca rozpoczną się prace remontowo- adaptacyjne bieżni stadionu przy ul. Rzecznej fot. Paweł Wolniewicz

Władysław Szczepaniak

Sprawdź również

Z życia Biblioteki Miejskiej

Zanikający Luboń – Gospodarstwo w Lasku

Na skutek ciągle postępującej urbanizacji w naszym mieście nie ma już wielu takich uroczych miejsc …

9 komentarzy

  1. słaby ten żart…

  2. Głupi żart

  3. Fajny zart choć jak widać nie wszystkim się podoba.

  4. koniec z bieganiem 🙁

  5. Co za bzdury, autor artykułu niech lepiej już nie siada do komputera. Jednak jeśli to prawda to cały zarząd LOSIR nadaje się do dymisji.

  6. Serio słabe – zniszczą bieżnie i będą hałasować

  7. Do Prima Aprilis jeszcze trochę czasu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *