Strona główna / Aktualności / Wspomnienie o piłkarzu

Wspomnienie o piłkarzu

W sobotę, 12 sierpnia zmarł nagle w wieku 54 lat Paweł Kotliński. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w 1977 roku kiedy to w wieku 8 lat uczestniczył w pierwszym treningu w drużynie trampkarzy Lecha Poznań. Dziesięć lat później z drużyną juniorów kolejorza  zdobył Mistrzostwo Polski.

W piłce seniorskiej reprezentował takie kluby jak Luboński KS, Obra Mosina, Helios Czempiń, Stella Luboń, Orzeł Granowo. Jednak największe sukcesy święcił w Stelli. W historii tego klubu należał do najlepszych strzelców, zdobywając dla jego barw 42 bramki, pełniąc przy tym rolę kapitana drużyny. W 2022 r. został nominowany do jedenastki stulecia TMS Stella Luboń. Na zawsze pozostanie w pamięci lubońskiego środowiska piłkarskiego. Paweł Kotliński został odznaczony Srebrną i Złotą odznaką Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz Srebrną i Złotą odznaką Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Paweł Wolniewicz

Fot. Zb. TMS Stella Luboń

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Nieprawdziwe zarzuty jednego z lubońskich KWW – banery w sądzie

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskiego Luboń W związku z wytoczonym przez pana Jakuba Jackowskiego …

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 1 marca 2024 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *