Strona główna / Aktualności / Rzeka wielkich serc

Rzeka wielkich serc

W sobotę, 22 kwietnia, kolejny raz w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi, odbędzie się akcja „IX. Sprzątanie brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior”, przygotowana przez organizację „Ratuj Ryby”, zajmującą się edukacją ekologiczną i propagowaniem zdrowego trybu życia oraz świadomego, zrównoważonego korzystania z zasobów naturalnych.

Największa w Europie

Jest to największa w Europie akcja oczyszczania środowiska wodnego z pozostawionych przez ludzi szkodliwych dla naszego zdrowia odpadów. Warta ma ponad 800 km długości i co roku w wyniku sprzątania jej brzegów udaje się ją oczyścić z kilkudziesięciu ton śmieci, zagrażających środowisku, zdrowiu ryb i naszemu.

Już słychać żurawie, a w lesie zaczyna grać orkiestra. Poziom wód się podnosi, by tchnąć życie w cały ekosystem. Ptaki szukają lęgów, a rośliny czekają na pierwsze słońce. Warta obecnie tętni życiem.

Woda niesie też całe mnóstwo śmierci, dlatego kto może niech przyjdzie!

Jaki świat pozostawimy następnym pokoleniom?

Paweł Wolniewicz

Wielkie sprzątanie

Drodzy Mieszkańcy, z okazji Światowego Dnia Ziemi zapraszamy do włączenia się w akcję „IX. Sprzątanie Brzegów Warty, Odry i innych rzek i jezior w Polsce” organizowanej przez Ratuj Ryby. W sobotę, 22 kwietnia br. w godz. 10.00-12.00 spotkamy się na plaży miejskiej w Luboniu przy ul. Rzecznej i wspólnie posprzątamy okolice brzegu Warty.

Jako koordynator lubońskiego sztabu zapewniamy: rękawiczki jednorazowe, worki na śmieci, poczęstunek oraz pamiątkowe dyplomy.

W akcji wesprą nas również: Ekopatrol Straży Miejskiej Miasta Luboń, Burmistrz Lubonia Małgorzata Machalska i Forum Obywatelskie Luboń, Młodzieżowa Rada Miasta Luboń, OSP Luboń, MDP Luboń, Szczep ZHP Luboń-Lasek, Szczep ZHP Żabikowo im. hm. Kazimierza Grendy, Związek Strzelecki „Strzelec” JS 4111 Luboń-Poznań im. Orląt Lwowskich.

To jak, dołączycie się? Liczymy na Was.

Urząd Miasta Luboń

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Powiew zimy

W ostatni weekend listopada w naszym mieście powiało zimą.

Jubileusz firmy Balony Luboń. Konkurs dla Czytelników GL.

Już od 10 lat państwo Marzena i Arkadiusz z powodzeniem prowadzą firmę Balony Luboń przy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *