Miasto Luboń realizuje kampanię edukacyjną mieszkańców Lubonia z zakresu zrównoważonego rozwoju w obszarze zieleni oraz walki z suszą i smogiem, która będzie trwała niemalże półtora roku. W czasie trwania całej kampanii zostanie poruszonych 6 istotnych tematów w zakresie: suszy, smogu, zrównoważonego rozwoju, zieleni, deszczówki oraz łąk kwietnych, które będą przedstawione w przyjazny sposób dla każdej grupy wiekowej. W przyswojeniu wiedzy pomogą postać Siewcy oraz towarzyszące mu zwierzęta. W kampanii Siewca, dla którego inspiracją jest pomnik Siewcy w parku przy ul. Armii Poznań zostanie ukazany jako młody, proekologiczny duchem aktywista.
W czwartek, 28 września w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Żabikowskiej 40, w godz. 14-17 odbyła się konferencja pn. „Oczu jak wielbłąd nie wybałuszaj – nie od dzisiaj dopada nas susza – czyli konsekwencje zjawiska suszy na przykładzie Wielkopolski”.
Konferencję poprowadzi Piotr Stachowski – pracownik naukowy Katedry Melioracji, Kształtowania Środowiska i Geodezji, profesor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ekspert w tematyce suszy oraz deszczówki.
W programie konferencji znalazły się: wykład, dyskusja i spotkanie przy kawie. Realizowana kampania jest dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Tekst i foto. Paweł Wolniewicz