Strona główna / Aktualności / Nielegalni uchodźcy w Luboniu

Nielegalni uchodźcy w Luboniu

W piątek, 11 sierpnia przy ul. Chemików, po otwarciu naczepy tira ujawniono ośmioro znajdujących się w niej uchodźców z Azji oraz Afryki Wschodniej i Zachodniej.

Na parkingu przy ul. Chemików zaparkował samochód ciężarowy wiozący towar z Istambułu. Po otwarciu jego naczepy okazało się, że znajduje się tam pięciu mężczyzn i trzy kobiety. Byli to uchodźcy z Nepalu, Erytreii, Sierra Leone i Etiopii, którzy w nielegalny sposób przekroczyli granicę Polski. Na miejscu błyskawicznie pojawili się: lubońscy policjanci, strażacy oraz służba medyczna. Uchodźcy byli zmęczeni i głodni, jednak nie wymagali pomocy medycznej. Przetransportowano ich do lubońskiego Komisariatu Policji, gdzie zaopatrzono w wodę do picia oraz zorganizowano ciepły posiłek, którego byli pozbawieni przez kilka dni. Po spełnieniu niezbędnych formalności niecodziennych gości przekazano Straży Granicznej, natomiast tureckiego kierowcę ciężarówki zatrzymano.

Komendant lubońskiej Policji – Joanna Tritt dziękuje za współdziałanie i pomoc lubońskiemu magistratowi (stanowisko ds. Zarządzania Kryzysowego i OC) oraz dyrektorowi lubońskiego MOPS (ciepły posiłek).

(PAW)

Foto. Eryk MDP Luboń

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Dni Gminy Mosina 2024

Dni Mosiny, odbędą się w terminie od 24 do 26 maja 2024. Mosina przygotowała dla …

Lubońska Amatorska Liga Siatkówki - mecz

Zakończenie XVII sezonu Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

XVII sezon Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki 2023/24 za nami. I to kolejny rekordowy: – 56 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *