Strona główna / Aktualności / MIEJSKIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

MIEJSKIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Drodzy Mieszkańcy, 11 listopada będziemy świętować 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy nasz kraj odzyskał suwerenność. W tym dniu pamiętajmy szczególnie o tych, którzy walczyli i polegli za wolność Naszej Ojczyzny. O wielu pokoleniach Polek i Polaków, które mimo trwającej ponad sto lat niewoli nie porzucili marzeń o odzyskaniu niepodległości. 

Święto Niepodległości to okazja do pokazania naszej przynależności narodowej i uczczenia symboli naszego kraju. Patriotyzm możemy wyrazić na różne sposoby, jednak najbardziej charakterystycznym i widocznym znakiem jest wywieszenie flagi w barwach narodowych, dlatego przekuję Państwu flagę narodową do udekorowania domu. Pokażmy, że pamiętamy o polskiej tradycji oraz historii, wywieszając właśnie biało-czerwoną flagę. Serdecznie zapraszam na wspólne obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada 2023 roku w Luboniu.

Małgorzata Machalska

Burmistrz Miasta Luboń 

PROGRAM MIEJSKICH OBCHODÓW NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI: 

  • 9.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Barbary 
  • 10.00 – Uroczyste obchody na pl. Edmunda Bojanowskiego z udziałem władz, jednostek miejskich oraz lubońskich stowarzyszeń 
  • 10.30 – 15.00 – Otwarta dla mieszkańców Strzelnica Lubońskiego Bractwa Kurkowego przy ul. Poniatowskiego 20
  • 11.11 – 11. Luboński Bieg Niepodległości im. ppłk Ludwika Misieka organizowany przez Ronin Running (start/meta – ul. 11 Listopada) 

Organizatorzy: Miasto Luboń, Lubońskie Bractwo Kurkowe, Ronin Running

  1. EDYCJA LUBOŃSKIEGO BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI IM. PPŁK LUDWIKA MISIEKA

 

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

W sobotę, 11 Listopada 2023 r. o godz. 11:11 w naszym mieście odbędzie się 11.Luboński Bieg Niepodległości im. ppłk Ludwika Misieka. W zawodach na dystansie 10 km wystartuje 1111 uczestników.

W związku z imprezą nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego. Trasa biegu liczy dwie pętle. Trasę biegu oznaczono czerwoną linią. Umieszczone na niej podwójne poprzeczne niebieskie kreski oznaczają dwie śluzy, poprzez które będzie można przeciąć trasę biegu (ul. Jana Kasprowicza/Kasprzaka, ul. Poznańska/Wysoka). Będą one czynne przed biegiem oraz w momencie, gdy stawka będzie już na tyle rozciągnięta, by bezpiecznie przeprowadzić przejazdy przez trasę. Po minięciu danych odcinków przez biegaczy będzie następowało stopniowe otwieranie dróg.

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Podsumowanie działań referatu profilaktyki Straży Miejskiej w Luboniu

„Jesteśmy i działamy dla was” to zadanie, które realizujemy już od ponad czterech lat, mając …

Wędrowanie z plecakiem pełnym dobra

Życie prowadzi każdego z nas różnymi ścieżkami. Lubonianin Paweł Zaremba postanowił swoją życiową wędrówkę połączyć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *