Strona główna / Aktualności / Lubońskie Zaduszki Jazzowe

Lubońskie Zaduszki Jazzowe

Kolejna edycja w ramach festiwalu jazzowego w wykonaniu zespołu Panoptikum za nami. Fundacja Kultura Trakcja i zespół Panoptikum zaprosili na wpisujące się w niezwykle piękną tradycję organizowania festiwali jazzowych w okresie zadusznym w Polsce, Lubońskie Zaduszki Jazzowe vol. 4. Koncert rozpoczął się w niedzielę, 5 listopada o godz. 19 w Studio Trakcja przy ul. Słonecznej.

W niedzielny wieczór, 5  listopada 2023 Studio Trakcja w Luboniu znów wypełniło się dźwiękami muzyki. Przy wypełnionej po brzegi sali zespół Panoptikum zabrał nas w muzyczną podróż, podczas której wspominaliśmy zmarłych już mieszkańców Lubonia, zasłużonych dla naszego miasta i regionu. „W ten klimatyczny, jesienny wieczór wraz z muzykami podróżowaliśmy po gorącej Hiszpanii, dalekich Kresach, aby dotrzeć aż do Kosmosu. Od czterech lat wpisujemy się w niezwykle piękną tradycję festiwali jazzowych w okresie zadusznym w Polsce. Organizując zaduszki po raz pierwszy (cztery lata temu) chciałyśmy, aby muzyka ta stała się bardziej popularna, a Lubońskie Zaduszki były stałym punktem na jesiennej, muzycznej scenie Lubonia. Patrząc wstecz widzimy, że nam się to udało. Niedzielny wieczór dostarczył widzom wiele pozytywnych, muzycznych uniesień – powiedziały organizatorki wydarzenia Agnieszka Krupieńczyk i Iwona Stefańska z Fundacji Kultura Trakcja.

Zespół Panoptikum wystąpił w składzie: Tomasz Kalitko – kompozycja, gitary, Michał Behnke-Chmielewski – instrumenty perkusyjne, Dominik Tuchołka – gitara basowa, Anna Macuk – obój i Krzysztof Kuśmierek – saksofony.

Koncert był współfinansowany przez Miasto Luboń.

(PAW)

Fot. Studio Trakcja

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Sprzątanie brzegów Warty

X Sprzątanie Brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior w Polsce

20 kwietnia (sobota) o godz. 10 na Plaży Miejskiej przy ul. Rzecznej w Luboniu spotykamy …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *