Strona główna / Aktualności / Kronika policyjna

Kronika policyjna

Od 15 grudnia 2022 r. do 15 stycznia 2023 roku w Luboniu skradziono jeden samochód, zatrzymano 6 osób poszukiwanych (w tym jedną listem gończym) i 2 nietrzeźwych kierowców. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu 14 sprawców oraz wylegitymowała 651 osób. Ujawniono również 5 oszustw internetowych (tzw. przestępstw w sieci).

 

15 grudnia – w holu Urzędu Miasta przy pl. Edmunda Bojanowskiego skradziono telefon komórkowy, na miejscu zabezpieczono zapis monitoringowy (straty: 900 zł).

15/16 grudnia – z terenu cmentarza Komunalnego przy ul. Armii Poznań skradziono 29 przęseł metalowego ogrodzenia.

17 grudnia – włamano się do mieszkania jednego z bloków przy ul. Sikorskiego i skradziono biżuterię, na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył ślady (straty: 5 000 zł).

17 grudnia – kierowca jadący samochodem ul. Armii Poznań zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwnej strony pojazdem. Dwie poszkodowane w wypadku osoby przewieziono do szpitala.

19 grudnia – przy ul. Żabikowskiej zatrzymano mężczyznę kierującego pojazdem, pomimo posiadania sądowego ku temu zakazu.

19/20 grudnia – na jednej z posesji przy ul. Ks. Streicha uszkodzono drzwi wejściowe na klatkę schodową budynku oraz daszek nad piwnicą (straty: 4 000 zł).

20 grudnia – przy ul. Armii Poznań zatrzymano mężczyznę kierującego pojazdem, w którym ujawniono cofnięcie stanu licznika kilometrów.

20 grudnia – przy ul. Traugutta zderzyły się dwa samochody osobowe, jedna osoba została ranna (po udzieleniu pomocy przez służby medyczne została zwolniona do domu).

21 grudnia – dwóch mężczyzn i kobieta wykorzystując nieudolność starszego mężczyzny (choroba psychiczna) mieszkającego przy ul. Żabikowskiej pod pozorem przyjęcia go do pracy namówili go do zaciągnięcia kredytu na zakup sprzętu RTV o wartości 11 800 zł.

22 grudnia – przy ul. 11 Listopada zderzyły się dwa samochody osobowe, jedną ranną osobę odwieziono do szpitala.

22 grudnia – przy ul. Powstańców Wielkopolskich zatrzymano nietrzeźwego (2 promile) kierowcę.

25 grudnia – włamano się do mieszkania jednego z bloków przy ul. Sikorskiego i skradziono sejf z zawartością 10 000 euro oraz biżuterii, na miejscu pojawili się technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady oraz przewodnik z psem tropiącym (straty: 80 000 zł).

28 grudnia – uszkodzono suzuki zaparkowany przy al. Jana Pawła II (straty: 3 000 zł).

30 grudnia – na ul. Armii Poznań samochód osobowy potrącił przechodzącą przez jezdnię kobietę, którą z obrażeniami przewieziono do szpitala.

30/31 grudnia – z hali garażowej jednego z bloków mieszkalnych przy ul. Jachtowej skradziono rower górski (straty: 2 000 zł).

2 stycznia – w CH Factory przy ul. Dębieckiej, ze sklepu Adidas, współdziałający kobieta i mężczyzna skradli odzież. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów, część skradzionej odzieży odzyskano. Jak się okazało oboje sprawcy byli wcześniej notowani przez policję.

2 stycznia – przy ul. Szkolnej zatrzymano mężczyznę podejrzanego o kradzież elektronarzędzi, odkurzacza, aparatu fotograficznego oraz biżuterii (straty: 15 000 zł).

5 stycznia – w Centrum Medycznym Med-Lux przy ul. Żeromskiego skradziono telefon komórkowy o wartości 1 600 zł. Sprawcę kradzieży zatrzymano i odzyskano skradziony telefon.

5 stycznia – przy ul. Okrzei zatrzymano nielegalnie przebywającego na terenie Polski obywatela Gruzji.

5 stycznia – uszkodzono samochód marki Kia zaparkowany przy ul. Żabikowskiej (straty: 800 zł).

6 stycznia – włamano się do niezamieszkałego domu przy ul. Wojska Polskiego i skradziono cztery pary obuwia i komplet sztućców (straty: 400 zł).

9 stycznia – przy ul. Chemików mechanik samochodowy przywłaszczył sobie pozostawiony mu do naprawy samochód marki Renault (straty: 25 000 zł).

10 stycznia – w przychodni lekarskiej przy ul. Dworcowej, nieznany mężczyzna skradł pozostawioną tam kurtkę z znajdującymi się w jej kieszeni kluczykami samochodowymi (straty: 1 000 zł).

10 stycznia – przy ul. Krętej poprzez podpalenie śmieci uszkodzono śmietnik, sprawcę zatrzymano.

14 stycznia – na ul. Przy Autostradzie zatrzymano nietrzeźwego (0,9 promila) kierowcę.

15 stycznia – z zaparkowanego przy ul. Olszynowej busa skradziono elektronarzędzia i narzędzia (straty: 7 000 zł).

Na podstawie danych policji (PAW)

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

 

Telefon zaufania

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

 

Uwaga!

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Spotkanie autorskie z ambasadorem

W piątkowy wieczór, 23 lutego 2024 r. w gościnnych murach Ośrodka Kultury w Luboniu odbyło się spotkanie …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *