Strona główna / Aktualności / Kronika policyjna

Kronika policyjna

Od 16 listopada do 12 grudnia 2022 roku w Luboniu nie skradziono ani jednego samochodu, zatrzymano sześć osób poszukiwanych (w tym jedną listem gończym), jedną osobę posiadającą narkotyki i jednego nietrzeźwego kierowcę. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu trzynastu sprawców oraz wylegitymowała 638 osoby. Ujawniono również osiem oszustw internetowych (tzw. przestępstw w sieci).

16 listopada – w sklepie Intermarché przy ul. Żabikowskiej skradziono zabawki i alkohol, zabezpieczono zapis monitoringowy (straty: 1 560 zł).

16 listopada – przy ul. Kwiatowej zatrzymano kierującego samochodem, pomimo cofniętych ku temu uprawnień.

17 listopada – do 75-letniej lubonianki mieszkającej przy ul. Kościuszki zatelefonowała kobieta podająca się za synową seniorki. Oszukując poinformowała o spowodowaniu przez nią wypadku drogowego i konieczności wpłacenia kaucji. Niestety, oszukana – kolejna w naszym mieście seniorka – przekazała nieznanemu mężczyźnie 24 000 zł i 1 200 Euro.

20 listopada – w sklepie Intermarché przy ul. Żabikowskiej skradziono artykuły spożywcze i przemysłowe o wartości 670 zł, sprawcę ujęto.

22 listopada – przy ul. Dworcowej zatrzymano kierującego samochodem, pomimo cofniętych ku temu uprawnień.

23 listopada – w przejeżdżającym ul. Armii Poznań autobusie linii 651 dwóch kontrolerów biletów szarpało, kopało w nogę oraz podduszało 18-letniego pasażera. Pokrzywdzony uskarżał się na ból w lewej nodze oraz trudności w oddychaniu.

24 listopada – w lombardzie przy ul. Żabikowskiej obywatelowi Gruzji skradziono paszport. Policjanci ustalili sprawcę i paszport odzyskali.

24 listopada – przy ul. Armii Poznań zatrzymano kierującego samochodem, pomimo cofniętych ku temu uprawnień.

24 listopada – przy ul. Ks. Streicha kierująca citroenem uderzyła w tył stojącego chevroleta, ten z kolei uderzył w przechodzącą przez jezdnię pieszą, która doznała obrażeń ciała.

24 listopada – przy ul. Żabikowskiej zatrzymano nietrzeźwego (0,6 promila) kierowcę.

26 listopada – przy ul. Puszkina zatrzymano kierującą samochodem, pomimo cofniętych ku temu uprawnień.

27 listopada – włamano się do mieszkania jednego z bloków przy ul. Sikorskiego i skradziono gotówkę i biżuterię. Na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył ślady (straty: 6 000 zł).

30 listopada – uszkodzono drzwi ppoż oraz regulamin hali garażowej jednego z bloków przy Al. Jana Pawła II.

1/2 grudnia – skradziono tablice rejestracyjne opla zaparkowanego przy ul. Źródlanej (straty: 180 zł).

2 grudnia – dwóch nieznanych sprawców uszkodziło drzwi wejściowe do jednego z mieszkań bloku przy ul. Sikorskiego (straty: 2 400 zł).

2 grudnia – z pomieszczenia gospodarczego na jednej z posesji przy ul. Żabikowskiej skradziono cztery koła samochodowe (straty: 1 600 zł).

2 grudnia – włamano się do jednej z firm przy ul. Dworcowej i skradziono 15 500 zł. Na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył ślady.

3 grudnia – skradziono tablice rejestracyjne fiata zaparkowanego przy ul. Przemysłowej (straty: 180 zł).

3 grudnia – przy ul. Armii Poznań zatrzymano kierującego samochodem, pomimo cofniętych ku temu uprawnień.

4 grudnia – włamano się do jednego z mieszkań przy ul. Pułaskiego i skradziono gotówkę i biżuterię. Na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, swoje czynności wykonał też przewodnik z psem tropiącym (straty: 6 200 zł).

4 grudnia – w wyniku zderzenia nissana z renaultem zostały ranne trzy osoby, które po udzieleniu pomocy przez Zespół Pogotowia Ratunkowego zostały zwolnione do domu.

5 grudnia – na jednej z posesji przy ul. Leśmiana ujawniono kradzież prądu poprzez nielegalne podłączenie się do sieci energetycznej.

5 grudnia – z sklepu Rossmann mieszczącego się w CH Pajo przy ul. Żabikowskiej skradziono kosmetyki (straty: 900 zł).

5 grudnia – przy ul. Wschodniej zatrzymano mężczyznę kierującego samochodem pod wpływem środków odurzających, który ponadto posiadał przy sobie narkotyki. Jak się okazało zatrzymany był poszukiwany celem ustalenia pobytu przez Sąd Rejonowy w Grodzisku Wlkp.

6 grudnia – przy ul. Niezłomnych pobito mężczyznę.

9/11 grudnia – włamano się do jednego z mieszkań w bloku przy ul. Sikorskiego i skradziono gotówkę oraz biżuterię. Na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, swoje czynności wykonał też przewodnik z psem tropiącym (straty: 18 000 zł).

11 grudnia – przy ul. Kościuszki zatrzymano mężczyznę, który poprzebił opony czterech zaparkowanych tam samochodów.

11 grudnia – przy ul. Krętej nieznany mężczyzna uderzył butelką w głowę mieszkańca Poznania. Pokrzywdzony doznał ciężkich obrażeń twarzy. O zdarzeniu powiadomiono prokuratora. Zabezpieczono też zapis monitoringowy z pobliskiego sklepu.

12 grudnia – w CH Factory przy ul. Dębieckiej zatrzymano mężczyznę usiłującego ukraść ze sklepów Adidas oraz Guess odzież o wartości 1 200 zł.

Na podstawie danych policji (PAW)

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

 

Telefon zaufania

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

 

Uwaga!

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Nabór do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Luboń

Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwało elektroniczne zgłoszenie do klas I …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *