Strona główna / Aktualności / Kowbojska Wigilia

Kowbojska Wigilia

9 grudnia 2023 r. w lubońskim kowbojskim miasteczku, przy ul. Kwiatowej 30, odbyła się kowbojska Wigilia, obchodziliśmy ją wspólnie z naszymi sympatykami i przyjaciółmi. 

Razem ozdabialiśmy stojące na terenie miasteczka drewniane budynki, aby także i u nas mógł w pełni zapanować nastrój świąteczny. Kowboje zdali broń władzom miasteczka, a goście wigilijni radowali się ze wspólnej wieczerzy. Wszyscy razem tradycyjnie wyszliśmy na zewnątrz, śpiewając pastorałki. Gospodarze częstowali kolędników słodkościami oraz winem, a Sheriff rozgrzewającym likierem Jagermeister. W kowbojskim kościółku wysłuchaliśmy podziękowania i krótkiej przemowy wygłoszonej przez burmistrza westernowego miasteczka dotyczącej przyjaźni, muzyki country i popularyzowania tego, co związane jest z Dzikim Zachodem. W saloonie przy dźwiękach kolęd podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia. Z wielkim entuzjazmem oczekiwaliśmy na przybycie Gwiazdora z dalekiej Laponii. Kiedy już pojawił się on na miejscu, wesoło zaprosiliśmy go do środka. Usiadł wtedy na bujanym fotelu i z worka wyjmował prezenty dla biesiadników, nie zapominając o obdarowaniu tych bardziej niegrzecznych przy użyciu rózgi.

Wigilia, to wyjątkowy dzień, kiedy panuje miłość do bliźniego, a nienawiść i smutek odchodzą w zapomnienie. Jako Sheriff kowbojskiego miasteczka życzę wszystkim Czytelnikom “Gazety Lubońskiej” zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Z wigilijnym pozdrowieniem

Sheriff Cordell

Zbigniew Henciel

Gwiazdor odwiedził kowbojskie miasteczko i wręczył prezenty biesiadnikom fot. Zbigniew Henciel

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

XII Wielkopolskie Spotkanie Sportowo-Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W sobotę, 18 maja słuchacze ULTW wzięli udział w Sportowym Święcie Wielkopolskich Seniorów w Sierakowie. …

Wykład dla Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj, a okiem słońca ludzkości całe ogromy przenikaj z końca do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *