Strona główna / Aktualności / Kalendarium wydarzeń – maj z Ośrodkiem Kultury

Kalendarium wydarzeń – maj z Ośrodkiem Kultury

Poniżej prezentujemy zapowiedzi najbliższych imprez, które odbędą się w Ośrodku Kultury w maju br. Pamiętajmy również o odbywających się w tym miejscu zajęciach cyklicznych. 

19 maja (piątek) godz. 18 – Poczuj się ArTyStĄ i stwórz własny obraz, obowiązują wcześniejsze zapisy, koszt 99 zł/os.

Wykorzystując swoją wyobraźnię będzie można stworzyć własne dzieło sztuki o wymiarach 40 x 50 cm, z możliwością zabrania go do domu. To najlepsza okazja do spędzenia wolnego czasu w sposób przyjemny i kreatywny. Cena obejmuje: wszystkie materiały (sztaluga, płótno, farby akrylowe, pędzle, paletka, fartuszek), pyszny poczęstunek, nieustanne wsparcie profesjonalisty dr Dariusza Głowackiego.

 

24 czerwca (sobota) – Wycieczka do Miśni i Muzeum Porcelany. Zapisy trwają!

Zbiórka uczestników w Ośrodku Kultury o godz. 5.45, wyjazd o godz. 6. Ok. godz. 11 przyjazd do Miśni – miasta uważanego za kolebkę Saksonii i stolicę porcelany. W Manufakturze Porcelany będzie można przyjrzeć się artystom, którzy ręcznie malują słynne wzory na serwisach lub modelarzom, wykonującym figury i dzieła sztuki z kruchego materiału. W halach wystawowych zobaczyć będzie można słynne serwisy wykonane dla dworów europejskich i nowoczesne wyroby. W programie spacer po historycznej, pięknie zachowanej i odrestaurowanej średniowiecznej starówce z wąskimi uliczkami, góra z zamkiem Albrechtsburg i gotycka Katedra Miśnieńska. Z góry zamkowej podziwiać będzie można widok na miasto i okolicę. Czas wolny na starówce. Ok. 18 wyjazd w drogę powrotną. Powrót ok. godz. 22.

Koszt: 265 zł + 10 Euro (wstęp do Muzeum Porcelany). Cena zawiera: przejazd autokarem, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie NNW i KL bagaż Signal Iduna Travel. Płatność 265 zł należy uregulować przelewem na rachunek bankowy OK PBS o/Luboń 83 9043 1038 3038 0018 5446 0001. Zapisy pod numerem tel. 61 813 00 72, formularz Oświadczenia i Regulamin wycieczki dostępne są na stronie www.oklubon.pl. Dokumenty należy dostarczyć osobiście lub przesłać drogą mailową na adres osrodek@oklubon.pl

 

Oprac. Paulina Korytowska na podstawie informacji udostępnionych przez Ośrodek Kultury

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Pierwsza wystawa

Czas przed Bożym Narodzeniem to czas wyczekiwania, pomocy i okazywania serca. I my Was zapraszamy …

Warsztaty ekologiczne

W ramach prowadzonych przez nas edukacyjnych działań ekologicznych, 24 listopada 2023 roku przeprowadziliśmy kolejne warsztaty …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *