Strona główna / Aktualności / Festiwal Polskiej piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu

Festiwal Polskiej piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu

„Czas, który płynie w nas…”

W piątek i sobotę (29 i 30 września) w hali LOSiR, która zamieniła się na dwa dni w salę koncertową usłyszeliśmy kolejne piękne utwory, ważne teksty – te już znane oraz całkiem nowe, tworzone specjalnie dla organizowanego w ramach konkursu „Pióra Poetów”. Udział w tych dwóch wieczorach był gwarancją niezapomnianych muzycznych uniesień. Po raz kolejny szczególnych, bo z piosenkami z muzyką do tekstów Andrzeja Mogielnickiego – bohatera tegorocznej edycji festiwalu, autora tekstów, producenta, członka Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio-Video, współzałożyciela zespołu Lady Pank. Muzyczne wydarzenie tradycyjnie objęliśmy patronatem medialnym.

Odkrywanie wokalnych talentów oraz propagowanie wartościowej muzycznie i literacko polskiej piosenki.

Grand Prix Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu 2023 ufundowane przez Stowarzyszenie SAWP i Miasto Luboń w wysokości 5 000 zł oraz nominację do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Tarnowo Podgórne otrzymał Michał Steciak. Nagrodę specjalną o wartości 3 000 zł ufundowaną przez LOSiR sp. z o.o. otrzymała Aleksandra Idkowska. Nagrodę specjalną o wartości 2 000 zł, ufundowaną przez JKG Transport-Spedition otrzymała Natalia Skowron.

Nominację do udziału w finale Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza Luboń 2024 otrzymała Iga Iglewska, natomiast w konkursie Pióro Poetów zwyciężył Piotr Kolasiuk (obszerną relację z festiwalu i wydarzeń mu towarzyszących zamieścimy w papierowym listopadowym wydaniu „GL”).

Tekst i foto. Paweł Wolniewicz

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

“Okres buntu raczej nie usprawiedliwia wandalizmu”

Niedzielnego wieczoru grupa młodych ludzi postanowiła spędzić czas w okolicach lubońskiej kawiarni Studio 44 w …

Przystanek Europa w Luboniu

1 z 8 Przystanków Europa z okazji XX. – lecia Polski w UE odbędzie się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *