Strona główna / Aktualności / Czy uważasz, że hulajnogi elektryczne są bezpiecznym środkiem transportu? – wyniki sondażu

Czy uważasz, że hulajnogi elektryczne są bezpiecznym środkiem transportu? – wyniki sondażu

Hulajnogi elektryczne pojawiają się w kolejnych polskich miastach i zyskują popularność nie tylko jako nowinki technologiczne, ale jako faktyczny środek transportu będący alternatywą dla roweru lub komunikacji miejskiej. Pojawiają się zarówno jako hulajnogi prywatne oraz takie, które możemy wypożyczyć na minuty. Czy są bezpiecznym środkiem transportu? To zależy od kilku czynników, w tym od sposobu użytkowania, miejscowej regulacji i odpowiedniego przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Byliśmy ciekawi, co na ten temat sądzą respondenci?

Wyniki sondażu wypadły następująco:

Najwięcej respondentów – 62% odpowiedziało przecząco. Komentarze, które zanotowaliśmy to: „Z całą pewnością nie, wiem, bo miałem bardzo przykry w skutkach wypadek”, „Uważam, że nie, ponieważ nie mamy odpowiedniej infrastruktury dla jazdy na hulajnogach”, „Bardzo niebezpieczne, bliska mi osoba połamała się na hulajnodze i wylądowała w szpitalu”, „Myślę, że nie, widzę, co wyprawiają hulajnogowicze”, „Jestem w Polsce na wakacjach, ale wiem, jaki problem występuje z hulajnogami w Brukseli. Ludzie rozwijają na nich większą szybkość niż samochodami, często powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu”, „Absolutnie nie, człowiek nie może czuć się bezpiecznie, idąc chodnikiem”, „Nie, byłem świadkiem wypadku chłopca jadącego na hulajnodze”.

Zdecydowanie mniejsza grupa respondentów – 21% – odpowiedziała twierdząco, argumentując swoje wypowiedzi m.in. tak: „Moim zdaniem tak, trzeba mieć tylko trochę wyobraźni”, „Tak, pod warunkiem, że potrafi się z tego środka umiejętnie korzystać”, „Owszem, ale tylko dla rozsądnych”, „Tak, ale jeżeli jeżdżący na nich zachowują ostrożność”, „Pod warunkiem, że ma się kask, ochraniacze i trochę oleju w głowie”, „Jasne, są bezpieczniejsze niż samochody – powodują mniej ofiar śmiertelnych”.

Najmniejsza grupa respondentów – 17% – nie miała zdania. Komentarze, które odnotowaliśmy to: „Trudno mi powiedzieć, bo na nich nie jeżdżę”, „Nie obchodzi mnie to zbytnio”, „Nie zastanawiałam się nad tym”, „I tak i nie, trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć”, „Są za i przeciw, ale ja tego nie rozstrzygnę”.

Sondaż przeprowadził i opracował Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Podsumowanie działań referatu profilaktyki Straży Miejskiej w Luboniu

„Jesteśmy i działamy dla was” to zadanie, które realizujemy już od ponad czterech lat, mając …

Wędrowanie z plecakiem pełnym dobra

Życie prowadzi każdego z nas różnymi ścieżkami. Lubonianin Paweł Zaremba postanowił swoją życiową wędrówkę połączyć …

Jeden komentarz

  1. Powinny być od 18 roku życia po Luboniu same dzieci parami jeżdżą , skończy się to nieszczęściem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *