Strona główna / Aktualności / Z życia Biblioteki Miejskiej

Z życia Biblioteki Miejskiej

Teatr Mój z Poznania wystawił w naszej Bibliotece spektakl „Ma Pan problem z kobietami”, czyli komediową sesję terapii. Widzowie tłumnie przybyli na to wydarzenie. Zaskoczeniem była forma przedstawienia. Niemniej jednak uśmiech nie opuszczał widzów aż do końca. Nie szczędzili również słów uznania dla aktorów – Katarzyny Adamczyk-Kuźmicz oraz Tadeusza Falany.

 

Aleksandra Rutkowska czyli BajOla to istna czarodziejka, jeżeli chodzi o opowieści dla dzieci. Podczas Tygodnia Bibliotek, w czwartek 12 maja, odbyło się u nas jej spotkanie z dziećmi, na którym najmłodsze siedziały zachwycone jej stylem opowiadania i zaangażowaniem.

 

Tradycją jest organizacja przez nas Konkursu Pięknego Czytania, podczas Tygodnia Bibliotek. Tym razem poprosiliśmy nauczycieli lubońskich szkół, o to aby oni dokonali pierwszych selekcji w klasach 1-3. I tak do kolejnego etapu zgłoszono 55 dzieci. W dniu konkursu, 13 maja, poziom był bardzo wyrównany, a dzieci sprawnie poradziły sobie z tekstami konkursowymi, którymi w tym roku były fragmenty książek Grzegorza Kasdepke. Po burzliwych naradach udało się wskazać finalistów. Bardzo dziękujemy Magdalenie Słocińskiej z WBPiCAK w Poznaniu oraz Angelice Stefaniak reprezentującej UM Luboń, który ufundował gadżety dla uczestników.

 

17 maja odbyły się kolejne Senioralne Zapoznajki, czyli spotkania integracyjne dla seniorów. Była to nie tylko okazja do zapoznania się, zjedzenia czegoś słodkiego, ale i oddania się muzycznej przyjemności. Wydarzenie uświetnili grą na flecie trzej młodzi artyści, studenci Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Dominika Jabłońska, Monika Kolska oraz Robert Kaźmierczak.

 

Biblioteka ruszyła z usługą „Kurier dla Seniora”, obsługiwaną przez naszą Filię nr 4. Seniorzy po 70 roku życia, których stan zdrowia nie pozwala samodzielnie korzystać z oferty BM mogą skorzystać z Kuriera, czyli wybrać z zasobów Filii interesujące ich książki i zamówić je do domu. Usługa dopiero ruszyła, a już przyjęła się z ciepłym przyjęciem starszych mieszkańców Lubonia.

 

W czasie pandemii, w co drugi wtorek miesiąca brakowało nam regularnych spotkań Klubu Promyk. Teraz spotkania wróciły na stałe zarówno do kalendarza Biblioteki, jak i Klubowiczów. W tym miesiącu spotkanie przypadło na Tydzień Bibliotek. Radosny ton spotkania spowodowany był nie tylko dawno niewidzianymi przyjaciółmi, ale i stołowi, który wręcz uginał się od pyszności. Jak zwykle nie zabrakło poezji, śpiewu i muzyki.

 

W każdy poniedziałek o godz. 16 BM w Luboniu zaprasza obywateli Ukrainy na spotkanie z językiem polskim.

(BM)

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Nieprawdziwe zarzuty jednego z lubońskich KWW – banery w sądzie

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskiego Luboń W związku z wytoczonym przez pana Jakuba Jackowskiego …

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 1 marca 2024 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *