Strona główna / Aktualności / Szkoła Futbolu Luboń

Szkoła Futbolu Luboń

Szkoła Futbolu pojawiła się na sportowej mapie naszego miasta sześć lat temu, prowadząc trzy zespoły młodzieżowe. Obecnie w klubie trenuje ponad 130 dzieci, ćwiczących pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej w ośmiu grupach. Najstarsi chłopcy urodzili się w roku 2005, a najmłodsi adepci piłkarskiego rzemiosła w roku 2017.

Największym atutem Szkoły Futbolu jest wspaniała, rodzinna atmosfera oraz pełne zaangażowanie trenerów, z których wszyscy związani są z Luboniem. Obecnie, w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej występuje aż sześć zespołów w swoich kategoriach wiekowych. Do drużyny Juniorów z rocznika 2005, która od dwóch lat występuje na szczeblu Ligi Wojewódzkiej (16 najlepszych zespołów z całej Wielkopolski), dołączyły po bardzo udanym sezonie zespoły chłopców urodzonych w roku 2006 i 2007, które wygrały swoje grupy rozgrywkowe. Chłopcy z rocznika 2007 walczyli o awans do wielkopolskiej elity do ostatniego meczu, pokonując na swoim boisku po epickim pojedynku bezpośredniego rywala – Szkołę Piłki Nożnej z Szamotuł.  Tym samym klub, jako pierwszy w historii naszego miasta, może pochwalić się tak ogromnym sukcesem, osiągniętym dzięki realizacji autorskiego programu szkolenia.

Doskonałe wyniki sportowe to także efekt pełnego zaangażowania kadry trenerskiej, świetnej współpracy z Rodzicami oraz stworzenia chłopcom optymalnych, w ramach możliwości klubu, warunków do rozwoju. Hołdując zasadzie, że równie ważne jak umiejętności piłkarskie są uniwersalne wartości, które można krzewić poprzez sport, klub realizuje w naszym mieście swoją misję. Poprzez dobrą zabawę, dodatkowe zajęcia, wyjazdy i obozy chłopcy uczą się samodzielności, pracy w grupie i zasad fair play, doskonale się przy tym bawiąc i rozwijając swoje umiejętności i zdolności.

Szkoła Futbolu posiada także, jako jedyny klub w Luboniu, certyfikat PZPN, świadczący o jakości szkolenia i pracy z dziećmi. Certyfikowane grupy najmłodszych piłkarzy otaczane są największą atencją i czynią wspaniałe postępy, na miarę pasji uczestniczących w zajęciach dzieci.

Największymi sukcesami Szkoły Futbolu, poza pracą u podstaw i realizacją misji klubu, są zwycięstwo zespołu rocznika 2005 w Lidze Wojewódzkiej i udział w meczach barażowych o awans do Centralnej Ligi Juniorów, a także wychowankowie i ich osiągnięcia. Mikołaj Konik, jako reprezentant Wielkopolski zdobył złoty medal Mistrzostw Polski, Wiktor Obremski reprezentuje barwy Lecha Poznań, a Piotr Szulc i Dominik Lewicki otrzymywali powołania do reprezentacji Wielkopolski w swoich kategoriach wiekowych.

Szkoła Futbolu Luboń to nowa jakość na mapie klubów sportowych w naszym mieście, a systematyczna praca przynosi wymierne efekty, z których najważniejszym jest uśmiech dzieci. Chcesz się o tym przekonać? Przyjdź na darmowy trening!

Mikołaj Kłodziński

Za wygranie ligi młodzi piłkarze (rocznik 2006 oraz 2007) otrzymali z rąk zastępcy burmistrza Pani Doroty Franek zasłużone puchary, których wręczenie nastąpiło na boisku przy ul. Szkolnej
fot. Mikołaj Kłodziński
Mecz barażowy rocznika 2005, który odbył się w listopadzie 2021 roku w Luboniu przy ul. Rzecznej
fot. Mikołaj Kłodziński

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Uczestnicy jednej z poprzednich edycji biegu fot. Anna Strojna

Bieg Tropem Wilczym

W niedzielę, 3 marca w Lasku Majońskim przy ul. Armii Poznań 51 B Stowarzyszenie Odra-Niemen …

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *