Nowa Dacia Jogger

Stary Browar - wyprzedaże najlepszych marek


Berdychowski Volkswagen -  id5

Strona główna / Aktualności / Nasi sąsiedzi

Nasi sąsiedzi

Drodzy mieszkańcy,

według naszych szacunków w Luboniu mieszka ok. 2 tysięcy obywateli Ukrainy. To nasi sąsiedzi. W tym trudnym czasie wesprzyjmy ich dobrym słowem, gestem, zapytajmy czy czegoś nie potrzebują.

Miasto pozostaje do dyspozycji Wojewody, który koordynuje pomoc w zakresie czasowego zakwaterowania uchodźców. Luboń współpracuje jako członek Stowarzyszenia Metropolia Poznań, deklarując niezbędne wsparcie.

Dzieci z Ukrainy uczęszczające do lubońskich szkół wraz ze swoimi rodzinami zostały objęte pomocą psychologiczno-pedagogiczną. Dyrekcje szkół zbierają informacje, ustalając potrzeby i zakres niezbędnej pomocy tym rodzinom jak i ich krewnym pozostającym na Ukrainie.

Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolskie zbiórki: Polskiej Akcji Humanitarnej (https://www.pah.org.pl/), Polskiego Czerwonego Krzyża (https://pck.pl/na-pomoc-ukrainie/), Fundacji Siepomaga (https://www.siepomaga.pl/ukraina), Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (https://pcpm.org.pl/), UNICEF (https://unicef.pl/…/ratowanie-zycia…/pomoc-dla-ukrainy).

Szczegółowe informacje dla obywateli Ukrainy na stronie: https://www.gov.pl/web/udsc/ukraina…

Burmistrz Miasta Luboń

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.