Strona główna / Aktualności / Most na Warcie

Most na Warcie

Projektujemy nową przeprawę przez Wartę!

Powiat Poznański otrzymał dofinansowanie z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej – Mosty dla Regionów na „Budowę mostu nad rzeką Wartą w ciągu nowoprojektowanej drogi powiatowej Luboń-Czapury od drogi wojewódzkiej nr 430 do drogi powiatowej nr 2460P, gm. Luboń, Mosina, powiat poznański, województwo wielkopolskie”.

Kwota dofinansowania z budżetu państwa: 1 013 889,60 zł.

Kwota inwestycji: 1 267 362,00 zł.

Cel i planowany efekt: budowa nowego mostu na rzece Warcie wraz z niezbędnymi dojazdami łączącymi drogę wojewódzką DW430 w Luboniu z drogą powiatową nr 2460P w m. Czapury, który ułatwi mieszkańcom dostęp do infrastruktury zlokalizowanej w granicach całej Aglomeracji Poznańskiej i skróci czas przejazdu.

Więcej informacji na stronie Powiatu Poznańskiego: https://powiat.poznan.pl/srodki-finansowe-z-budzetu-panstwa/

(Powiat Poznański)

 

Do tematu powrócimy w wrześniowym, papierowym wydaniu „GL”

(red)

 

Fot. Paweł Wolniewicz

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Sprzątanie brzegów Warty

X Sprzątanie Brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior w Polsce

20 kwietnia (sobota) o godz. 10 na Plaży Miejskiej przy ul. Rzecznej w Luboniu spotykamy …

Życie w Ośrodku Kultury

3 komentarze

 1. obawiam się wpływu tej inwestycji na dojazd do/ Lubonia i do Mosiny przez węzeł A2. Już teraz jest to w godzinach szczytu trudne. Lepiej nie będzie.
  Ale (mam nadzieję) nie będzie to już mój problem.

  Chyba że w rezultacie zmian porzucimy auta na dobre i zmienimy diametralnie model komunikacji (nie z dobrej woli a z przymusu ekonomicznego). Tylko po co wówczas ten most?

  • Obawiasz się na podstawie jakiej analizy? Własne widzimisię? Myślisz, że most tu powstanie bo takie ktoś miał widzimisię i nawet nie zlecił expertom opracowania opłacalności inwestycji? Wolne żarty.
   Już pomijam fakt, że dużo osób potrzebuje dojazdu na poznańską Starołękę, obecnie jest to możliwe tylko Drogą Dębińską, Hetmańską itd. która to w godzinach szczytu jest zakorkowana.

 2. Most potrzebny , niepotrzebny, obojętny ? Po co ta akcja rządu ? Kolejna ściema ? Idą wybory to będą kolejne bzdurne projekty. Ta inwestycja będzie mieć sens tylko wtedy gdy połączy S-5 z kierunku Wrocławia z S11 – z kierunku Katowic. . Odciążyłoby to autostradę która mimo 3 pasów w dwie strony jest mocno obciążona . Ten most nigdy nie powstanie !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *