Matura 2022

Matura 2022

W środę, 4 maja rozpoczęły się matury. W całej Polsce blisko 290 000 tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia przystąpiło o godzinie 9 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Chęć przystąpienia do polskich egzaminów maturalnych zadeklarowało także 41 abiturientów, obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 24 lutego br., po ataku Rosji na Ukrainę.

W tym roku – podobnie jak w ubiegłym – egzamin maturalny jest przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ogłoszone w grudniu 2020 r., a nie, jak w ubiegłych latach, na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.

Egzaminy pisemne będą przeprowadzane rano (początek o godz. 9) i po południu (początek o godz. 14). W środę, 4 maja rano egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, po południu będzie egzamin z języka łacińskiego i kultury antycznej. W czwartek, 5 maja rano będzie egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, a po południu z historii muzyki. W piątek, 6 maja rano będzie egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, a po południu egzaminy z języków: niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego na poziomie podstawowym.

W Luboniu

Dziś  trzydzieścioro absolwentów klasy III Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącym w Luboniu pisze egzamin maturalny z j. polskiego.

Trzymamy kciuki! (szerzej czytaj w czerwcowym, papierowym wydaniu „GL”).

(red)

Foto. Zb. ZS

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Nieprawdziwe zarzuty jednego z lubońskich KWW – banery w sądzie

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskiego Luboń W związku z wytoczonym przez pana Jakuba Jackowskiego …

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 1 marca 2024 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *