Strona główna / Aktualności / Listopadowy numer Gazety Lubońskiej – już w sprzedaży

Listopadowy numer Gazety Lubońskiej – już w sprzedaży

Drodzy Czytelnicy!

Oddajemy w Państwa ręce listopadowy numer „Gazety Lubońskiej” z jesiennymi akordami.

Początek listopada to szczególny czas zadumy i refleksji, czas rozmowy z tymi, którzy są i z tymi, których z nami już nie ma. Zachęcamy do zapoznania się z tekstami oraz fotorelacją na ten temat zamieszczonymi wewnątrz numeru.

W piątek, 11 listopada będziemy obchodzili 104. rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, po 123 latach niewoli austriackiej, pruskiej i rosyjskiej. Dzień ten został uznany za święto państwowe ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Pamięć o tym musi być przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jesteśmy zobowiązani do tej swoistej sztafety historii (relację z obchodów Święta Niepodległości zamieścimy w grudniowym numerze „GL”).

Czy Putin podpali świat? Rosja odtworzyła wszystkie demony XX wieku.

Na ile wojna jest zagrożeniem dla Polski, czy po Ukrainie przyjdzie czas na kraje bałtyckie Łotwę, Estonię i Litwę? Bałtowie czują się zagrożeni. Putin chce odbudować imperium radzieckie, a my jesteśmy na kierunku jego ekspansji. Gwarantem bezpieczeństwa jest NATO. Sytuacja geopolityczna, gospodarcza i energetyczna w Polsce, Europie i na świecie wywołuje frustrację i determinację. Mamy do czynienia z szantażem energetycznym Rosji. Rynki energii oszalały. Ceny gazu to nie są ceny rynkowe lecz spekulacyjne. Gigantyczne podwyżki cen – takiej drożyzny w Polsce nie było od 25 lat. Złoty traci na wartości, jest to pośrednio wynik inflacji w Polsce. Wychodzą na ulice samorządowcy. Sytuacja dla Polski i całej Unii Europejskiej jest nadzwyczajna (zachęcamy do zapoznania się z wynikami sondażu, w ramach którego zapytaliśmy respondentów czy ich zdaniem nadejdą lepsze czasy?).

W niedzielę, 20 listopada rozpoczną się i będą trwały do 18 grudnia XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze, z udziałem polskiej reprezentacji. Zachęcamy do wzięcia udziału w ogłoszonym przez Władysława Szczepaniaka na stronach sportowych konkursie.

Życzymy dobrej lektury

redakcja „GL”

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Nabór do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Luboń

Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwało elektroniczne zgłoszenie do klas I …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *