Strona główna / Aktualności / Kronika policyjna

Kronika policyjna

Od 12 kwietnia do 14 maja w Luboniu zatrzymano trzy osoby poszukiwane, trzy osoby posiadające narkotyki i trzech nietrzeźwych kierowców. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu 14 sprawców oraz wylegitymowała 369 osób. Ujawniono również 16 oszustw internetowych (tzw. przestępstw w sieci).

 

12 kwietnia – dwóch nieznanych sprawców dokonało kradzieży kilkudziesięciu perfum ze sklepu Rossmann w CH. Factory przy ul. Dębieckiej (straty: 12 074 zł).

15 kwietnia – mężczyzna zatrzymany przy ul. Żabikowskiej posiadał przy sobie prawie trzy gramy amfetaminy.

16 kwietnia – przy ul. Stanisława Staszica właściciel mieszkania odciął dostęp do mediów jego najemcom, czym znacznie utrudnił korzystanie z lokalu mieszkalnego.

19 kwietnia – pracownice dwóch różnych sklepów sieci Żabka sprzedały alkohol osobom nieletnim. W konsekwencji lubońscy policjanci ujawnili przy ul. Rzecznej nietrzeźwe osoby nieletnie. Jedną z nich ze względu na silny stan upojenia alkoholowego odwieziono do szpitala.

20 kwietnia – mężczyzna zatrzymany przy ul. Armii Poznań kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. Posiadał przy sobie narkotyki.

20 kwietnia – skradziono markowe ubrania w CH. Factory przy ul. Dębieckiej (straty: 1 050 zł).

21 kwietnia – nieznany sprawca uszkodził forda, zaparkowanego przy ul. Granicznej (straty: 2 000 zł).

22 kwietnia – z wnętrza niezamkniętego samochodu marki Honda, zaparkowanego przy ul. Dąbrowskiego skradziono dwa laptopy (straty: 10 500 zł).

23 kwietnia – przy ul. Armii Poznań doszło do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Poszkodowana z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

24 kwietnia – przy ul. Puszkina zatrzymano nietrzeźwego kierowcę (kobieta 2 promile!).

25 kwietnia – przy ul. Kujawskiej zatrzymano nietrzeźwego kierowcę (1 promil).

25 kwietnia – przy ul. Powstańców Wielkopolskich uszkodzono samochód marki Renault (straty: 700 zł).

28 kwietnia – trzech nieznanych sprawców dokonało kradzieży Whisky ze sklepu Biedronka przy ul. Żabikowskiej (straty: 700 zł).

28 kwietnia – przy ul. Kościuszki nieznany napastnik zaczepił przechodzącego mężczyznę, po krótkiej rozmowie zaatakował go nożem powodując ranę kłutą brzucha.

29/30 kwietnia – skradziono pięć przęseł ogrodzeniowych z terenu posesji przy ul. Okrzei (straty: 1 000 zł).

1 maja – przy ul. Źródlanej nieznany sprawca uderzył w twarz nastolatka, poszkodowany ma złamany nos.

1 maja – nieznany sprawca uszkodził osiem samochodów zaparkowanych na niestrzeżonym parkingu przy ul. Dworcowej.

1 maja – przy ul. Wschodniej zatrzymano nietrzeźwego (0,8 promila) kierowcę.

6/7 maja – z hondy zaparkowanej na terenie jednej z posesji przy ul. Kościuszki skradziono katalizator (straty: 5 000 zł).

11 maja – z mieszkania przy ul. Kościuszki w niewyjaśnionych okolicznościach skradziono gotówkę (straty: 2 000 zł).

11 maja – dwóch sprawców, po wyważeniu drzwi tarasowych włamało się do domu jednorodzinnego przy ul. Malinowej, a następnie skradło biżuterię. Na miejscu pojawili się przewodnik z psem tropiącym oraz technik kryminalistyki, który zabezpieczył stosowne ślady (straty: 2 000 zł).

13 maja – przy ul. Łącznej mężczyzna przywłaszczył sobie znajdujący się na klatce schodowej budynku mieszkalnego komputer stacjonarny (straty: 3 000 zł).

14 maja – w CH. Factory przy ul. Dębieckiej zatrzymano mężczyznę, który skradł odzież w jednym z funkcjonujących tam sklepów. Jak się okazało posiadał przy sobie narkotyki (straty:1 200 zł).

Na podstawie danych policji (PAW)

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

 

Telefon zaufania

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

 

Uwaga!

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *