Strona główna / Aktualności / Już bez maseczek

Już bez maseczek

Od poniedziałku, 28 marca rząd zniósł część obostrzeń epidemicznych.

Nie ma już obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, z wyjątkiem budynków, w których prowadzona jest działalność lecznicza(szpitale, przychodnie, poradnie) oraz aptek. Od maja również w tych miejscach nie będzie takiego przymusu.

Zniesiony został także obowiązek kierowania na izolację i kwarantannę z powodu COVID-19. Jednak osoby, które aktualnie na nich przebywają, obowiązane są dokończyć je na zasadach wcześniej obowiązujących.

Decyzję o odejściu od obostrzeń, w tym noszenia maseczek Ministerstwo Zdrowia podjęło, w związku z uwidocznieniem się powrotu do trendu większych dobowych spadków zakażeń.

Pamiętajmy jednak, że zniesienie obostrzeń nie oznacza, że kończy się epidemia, że nie będzie już COVID-u-19. Dlatego mimo spadków zakażeń i mimo zniesienia obostrzeń nadal jako społeczeństwo bądźmy odpowiedzialni, choćby za siebie i naszych najbliższych. Chrońmy siebie i innych. Pamiętajmy – jeżeli czujemy się źle, widzimy, że mierzymy się z jakąś infekcją, skonsultujmy się z lekarzem i zostańmy w domu.

(PAW)

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Piknik Disc Golfa w Luboniu

Piknik z Disc Golfem, odbędzie się  już 21 lipca, w Lasku Majońskim. To idealna okazja, …

Życie w Ośrodku Kultury – czerwiec

Z okazji Dnia Dziecka Ośrodek Kultury jak co roku zaprosił najmłodszych mieszkańców oraz ich rodziny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *