Strona główna / Aktualności / Już bez maseczek

Już bez maseczek

Od poniedziałku, 28 marca rząd zniósł część obostrzeń epidemicznych.

Nie ma już obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, z wyjątkiem budynków, w których prowadzona jest działalność lecznicza(szpitale, przychodnie, poradnie) oraz aptek. Od maja również w tych miejscach nie będzie takiego przymusu.

Zniesiony został także obowiązek kierowania na izolację i kwarantannę z powodu COVID-19. Jednak osoby, które aktualnie na nich przebywają, obowiązane są dokończyć je na zasadach wcześniej obowiązujących.

Decyzję o odejściu od obostrzeń, w tym noszenia maseczek Ministerstwo Zdrowia podjęło, w związku z uwidocznieniem się powrotu do trendu większych dobowych spadków zakażeń.

Pamiętajmy jednak, że zniesienie obostrzeń nie oznacza, że kończy się epidemia, że nie będzie już COVID-u-19. Dlatego mimo spadków zakażeń i mimo zniesienia obostrzeń nadal jako społeczeństwo bądźmy odpowiedzialni, choćby za siebie i naszych najbliższych. Chrońmy siebie i innych. Pamiętajmy – jeżeli czujemy się źle, widzimy, że mierzymy się z jakąś infekcją, skonsultujmy się z lekarzem i zostańmy w domu.

(PAW)

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

“Okres buntu raczej nie usprawiedliwia wandalizmu”

Niedzielnego wieczoru grupa młodych ludzi postanowiła spędzić czas w okolicach lubońskiej kawiarni Studio 44 w …

Przystanek Europa w Luboniu

1 z 8 Przystanków Europa z okazji XX. – lecia Polski w UE odbędzie się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *