Wiosenne moda - Stary Browar

Berdychowski Volkswagen - Tiguan

Strona główna / Aktualności / Dystrybucja węgla w Luboniu

Dystrybucja węgla w Luboniu

W piątek, 25.11.2022 r. Miasto Luboń podpisało umowę na dystrybucję węgla z firmą „Sprzedaż opału-skup złomu I.A. Basińscy” z siedzibą przy ul. Podgórnej 19 w Luboniu. Tylko u tego przedsiębiorcy obowiązuje preferencyjna cena 2 000 zł (cena nie obejmuje kosztów transportu).

Podmiotem wprowadzającym węgiel do obrotu w Luboniu będzie Węglokoks S.A., posiadający w ofercie węgiel pochodzący z Kazachstanu, RPA i Kolumbii. W ubiegłym tygodniu złożyliśmy w zapotrzebowanie na węgiel. Jest ono obecnie analizowane przez Węglokoks S.A. i do końca tego tygodnia powinniśmy mieć możliwość złożenia zamówienia. O terminie rozpoczęcia sprzedaży węgla będziemy Państwa na bieżąco informować.

Węgiel w preferencyjnej cenie mogą kupić osoby uprawnione do dodatku węglowego, które złożą w Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Luboniu odpowiedni wniosek. Ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego wynosi 1 500 kg (łącznie orzech, groszek, miał) do 31 grudnia br. oraz 1 500 kg (łącznie orzech, groszek, miał) od 1 stycznia 2023 r.

(Burmistrz Miasta Luboń)

fot. Paweł Wolniewicz

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Luboński Budżet Obywatelski

W drugiej połowie roku startuje Luboński Budżet Obywatelski. To wydzielona część budżetu Miasta, o której …

Umajone dni

28 maja przypada w tym roku Święto Zesłania Ducha Świętego czyli Pięćdziesiątnica, gdyż przypada w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *