Strona główna / Aktualności / Czy zakłady bez podatku są legalne? 
zakłady bukmacherskie bez podatku

Czy zakłady bez podatku są legalne? 

W myśl obowiązującej w Polsce znowelizowanej ustawy hazardowej, każdy zawierany przez gracza zakład wzajemny jest opodatkowany podatkiem od gier i zakładów w wysokości 12% jego stawki. Jednak co ciekawe, w pewnych sytuacjach gracze mają możliwość obstawiania zakładów bez podatku – i to całkiem legalnie!

Znowelizowana ustawa hazardowa, która obowiązuje w Polsce od 1 kwietnia 2017 roku, uregulowała funkcjonowanie rynku zakładów bukmacherskich w naszym kraju. Zapisano w niej m.in. warunki, jakie musi spełnić bukmacher, by otrzymać licencję przyznawaną przez ministerstwo finansów, uprawniającą do legalnego oferowania zakładów wzajemnych drogą stacjonarną lub online. Jest to m.in. posiadanie siedziby na terenie Polski, prowadzenie po polsku strony internetowej oraz weryfikowanie wieku i tożsamości graczy, tak aby z usług bukmachera korzystały jedynie osoby pełnoletnie.

W ustawie hazardowej uwzględniono także kwestie podatkowe związane z funkcjonowaniem branży bukmacherskiej. Otóż każdy zakład wzajemny zawierany u legalnego bukmachera – zarówno online, jak i w lokalu stacjonarnym, opodatkowany jest podatkiem w wysokości 12% jego stawki. W praktyce polega to na tym, że jeśli np. gracz stawia zakład za 200 zł, to bukmacher automatycznie odlicza od tej kwoty 12% (czyli 24 zł), a rzeczywista stawka zakładu wynosi 176 zł.

Bardzo ważne jest to, że grając u legalnych bukmacherów i poprzez każde obstawienie zakładu sportowego opłacając podatek od gier i zakładów, gracze w żaden sposób nie muszą się z tego rozliczać z fiskusem, wypełniać deklaracji podatkowych itp. Z formalnego punktu widzenia podatnikiem jest tu bukmacher i to on odpowiada za faktyczne odprowadzenie podatku do urzędu skarbowego.

Zakłady bez podatku? To legalne!

Zdarza się jednak, że gracze przeglądając oferty legalnych bukmacherów trafiają na hasła „gra bez podatku”, „zakłady bez podatku” czy „typowanie bez podatku”. W pierwszej chwili może się to wydać zastanawiające, bo przecież opłacanie określonych w prawie podatków jest obowiązkowe, ale w przypadku haseł tego typu na stronach legalnych bukmacherów można być spokojnym. Otóż w ten sposób reklamują oni jedną z najczęściej spotykanych promocji bukmacherskich, w którym to operator opłaca za gracza podatek od zawartego zakładu. Jest to działanie w pełni legalne – podatek zostaje uregulowany, tyle że przez bukmachera. Dla gracza oznacza z kolei wyższą stawkę kuponu, czyli wyższą potencjalną wygraną.

Warto pamiętać, że zakłady bez podatku mogą w praktyce przyjąć kilka form. Otóż bukmacher może podnieść tzw. współczynnik kuponu z 0,88 na 1,00 – to niweluje kwotę odciągniętego podatku i zwiększa możliwą wygraną. Inny sposób to podniesienie wygranej o 14%. Dlaczego o 14%? Otóż wracając do przykładu – 24 zł to 14% od kwoty 176 zł, więc w taki właśnie sposób zwiększa się wygrana.

Gra bez podatku – jakiego bukmachera wybrać

Jak już wspomniano, zakłady bez podatku to jedna z najpopularniejszych promocji bukmacherskich, którą spotkać można u wielu legalnych operatorów. Przykłady? Otóż grę bez podatku 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku oferuje swoim klientom firma TOTALbet. Wystarczy postawić zakład AKO zawierający minimum trzy zdarzenia z oferty przedmeczowej lub live z minimalnym kursem każdego zdarzenia 1,30. Zakład może być postawiony za dowolną stawkę, na wszystkie dyscypliny sportowe – gracze po spełnieniu warunków uczestnictwa w promocji są uprawnieni do zwiększenia przewidywanej wygranej na kuponie o kwotę niwelującą podatek. Z promocji można skorzystać wiele razy w trakcie jej trwania.

Pakiet powitalny bez podatku

Z kolei w firmie NobleBet stawianie zakładów bez podatku jest elementem oferty powitalnej (zawiera bonus na start) i przysługuje nowym klientom przez 30 dni od rejestracji. Wystarczy zagrać zakład kombinacyjny z co najmniej trzema zdarzeniami i minimalnym kursem łącznym 2.20, a bukmacher dodaje do wygranej 14%. Oprócz zakładów bez podatku, bonus na start od NobleBet obejmuje bonus 100% od pierwszego depozytu do kwoty 1250 zł, bonus 50% od drugiego depozytu do kwoty 1000 zł oraz bonus 100% od trzeciego depozytu do kwoty 250 zł z przeznaczeniem na karcianki i sporty wirtualne.

Forbet bez podatku

Promocje z grą bez podatku systematycznie aktywuje dla swoich graczy również bukmacher forBET. W ramach regularnie wznawianych akcji promocyjnych i bonusów startowych (zawiera powitalny prezent 3310 zł) po rejestracji konta z kodem promocyjnym , za pełną stawkę można obstawiać np. finały NBA i NHL, hitowe starcia europejskich lig piłkarskich czy mecze tenisowe z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza.

Co ciekawe, ten buk przygotował też akcję „Piątek na bogato” w punktach stacjonarnych – pod tym chwytliwym hasłem marketingowym kryje się nic innego, jak gra bez podatku. Kupon musi być zagrany w piątek, pomiędzy godziną 00:00 a 23:59, w jednym z punktów naziemnych forBET za stawkę minimum 20 zł, z co najmniej trzema zdarzeniami, a żadne z nich nie może mieć kursu niższego niż 1,30. Wówczas wygrana z takiego kuponu jest powiększana o 14%.

zakłady bukmacherskie bez podatku

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Nieprawdziwe zarzuty jednego z lubońskich KWW – banery w sądzie

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskiego Luboń W związku z wytoczonym przez pana Jakuba Jackowskiego …

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 1 marca 2024 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *